PODUJATIA

24. SEPTEMBRA 2023

BIBLIOTÉKA SLAVICA


Projekt Bibliotéka Slavica je predovšetkým edičná činnosť slovanského spolku Slavica, na ktorú nadväzujú dve každoročné podujatia. Jarný knižný festival pod rovnakým názvom-Bibliotéka Slavica a Jesenná knižná burza. Na oboch podujatiach predstavujeme slovenskej kultúrnej verejnosti nové knižné tituly a pozývame autorov kníh na besedy s čitateľmi.


Tento rok sa môžete tešiť osobne 
na prednášku a diskusiu o zdraví 
v Hontiansko-novohradskej knižnici 
vo Veľkom Krtíši na témy:


 23. októbra 2023 

KEĎ VÝŽIVA BOLÍ

AKO SA PREJAVUJÚ NEDOSTATKY VO VÝŽIVE NA TELE I NA DUCHU S PRAKTICKÝM MERANÍM A VYSVETLENÍM FUNGOVANIA METABOLIZMU

21. apríla 2023

Ako si zostaviť zdravý jedálniček? Makro a mikroživiny vo výžive - ako ovplyvňujú zdravý životný štýl.


Diéta alebo Zdravý životný štýl (Ako môže psychika, stavba tela a endokrinný systém ovplyvniť zdravie?) - teoreticky aj prakticky náš overený spôsob práce na sebe.


Tešíme sa na Vašu účasť a ďakujeme za zdieľanie.


Piatkový večer dopadol nad očakávania... Na prednáške nám manželia Andrea a Marian Svinčiak prezradili tipy na zdravú stravu, možnosti, ako zlepšiť svoju psychickú pohodu, o dôležitosti pohybu a vplyve psychiky na naše telo.O záujme čitateľov svedčí aj fakt, že vo voľnej diskusii sme nakoniec pokračovali neuveriteľné 3 hodiny.  https://www.facebook.com/hnkvk/Nepoznaná história ľudstva

Príjemné stretnutie s priaznivcami kníh a poznania sa uskutočnilo 11.10.2022 v Hontiansko-novohradskej knižnici vo Veľkom Krtíši. Rozprávali sme sa o skrytej histórii ľudstva, o dôležitosti pravdivého poznania, minulosti, vzdelávaní, najvyššej hodnote - ľudskom živote a o latentnom nevyužitom potenciále ľudských bytostí dnešného typu. Ďakujeme organizátorom aj účastníkom.

Link: Knižnica Veľký Krtíš

POKIAĽ MÁTE ZÁUJEM ZORGANIZOVAŤ STRETNUTIE A BESEDU S NAMI PRE SKUPINU ĽUDÍ VO VAŠOM MESTE, NAŠOU PODMIENKOU JE ÚHRADA CESTOVNÝCH NÁKLADOV A ZAKÚPENIE NIEKTOREJ Z KNÍH, KTORÉ PRINESIEME SO SEBOU, PRÍPADNE DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK PRE NAŠE OBČIANSKE ZDRUŽENIE, KTORÉ POUŽIJEME PRE NAŠU ČINNOSŤ A VYDÁVANIE KNÍH.
MÔŽEME  ZAVÍTAŤ AJ K VÁM SPOLU S NAŠIMI KNIŽKAMI A PODELÍME SA S VAMI O NAŠE POZNANIE