Efraim ZUROFF: Banderovci vyvraždili desaťtisíce Židov vo Ľvove

05.10.2022

Hovorí vám niečo meno Efraim Zuroff? Je to riaditeľ Centra Simona Wiesenthala v Jeruzaleme, významný historik, ktorého informácie nesú punc vysokej miery pravdivosti. Vzhľadom k tomu, že sa snažíme aj s našim tímom kolegov o pravdivé poznanie minulosti, prinášame dnes jeden z jeho článkov z roku 2015, ktorý je smutným posolstvom ... spomienkou na zverstvá banderovcov na Ukrajine. 

Efraim Zuroff je považovaný v súčasnosti za lovca nacistov, tohto roku na jar, povedal svoje aj do médií v Kanade, za podporu nacistov na Ukrajine ...  

Súčasné stredné ale aj mladšie generácie majú na Slovensku vďaka indoktrinácii vzdelávacieho systému (česť výnimkám) vymývaný mozog. Práve preto je potrebné pravdivé poznanie minulosti, vážiť si ľudí, ktorí sa snažia žiť s puncom cti, čestnosti a pravdy a odovzdávajú ju ďalším ľudským bytostiam, aby neboli otrokmi lži. Aj práve preto, čo sa deje v súčasnosti na Ukrajine, práve preto, že nechceme, aby bolo Slovensko sústavne vťahované do vojny, prinášame nasledujúcich pár riadkov ...

Centrum Simona Wiesenthala v Jeruzaleme označilo zákon zakazujúci komunistickú ideológiu na Ukrajine a jej zrovnoprávnenie s ideológiou nacizmu za urážku pamiatky obetí nacistického režimu a veľkú lož. 

Riaditeľ centra Ephraim Zuroff povedal, že pokusy prirovnať najkrvavejší režim v histórii, ktorý vykonal genocídu židovského národa, a režim, ktorý oslobodil Osvienčim, ​​svedčia o úplnej absencii západných hodnôt v Kyjeve. RG kontaktovala historika holokaustu Dr. Zuroffa.

Prečo sú také ukrajinské zákony napísané?

Ephraim Zuroff: Zákony ako tento skutočne vymazávajú fakty o tisíckach úmrtí. Žiaľ, takto začína byť život celej jednej generácie založený na lži, na skreslenom pohľade na udalosti druhej svetovej vojny a holokaustu. Toto je už na Ukrajine zakotvené v historických knihách a deti budú vyrastať s myšlienkou, že to tak bolo.

Má Centrum Simona Wiesenthala štatistiky o obetiach nacistov a banderovcov na Ukrajine?

Ephraim Zuroff: Nemôžem uviesť konkrétne podrobnosti. Existujú historici, ktorí sa tejto problematike venujú samostatne. Ale banderovci boli počas vojny veľmi aktívni a vo Ľvove vyvraždili desaťtisíce Židov. Niet pochýb o tom, že na začiatku vojny sa podieľali na masovom vyvražďovaní Židov.

Nový zákon vlastne ospravedlňuje tých, ktorí sú zodpovední za desiatky tisíc úmrtí.

Ephraim Zuroff: Samozrejme, ak teraz existujú osoby, ktoré prežili tieto zverstvá, úlohou nie je potrestať ich, ale volať na zodpovednosť. Problém je však v tom, že na Ukrajine nie je absolútne žiadna politická vôľa zabezpečiť obnovenie spravodlivosti a postavenie osôb zodpovedných za vraždy civilistov pred súd. Na Ukrajine sú to hrdinovia, nie zločinci.

Ukrajina nie je prvou krajinou, kde bol takýto zákon schválený.

Ephraim Zuroff: Áno, skutočne, podobné zákony boli prijaté aj v Pobaltí. Litovský Seimas zmenil definíciu genocídy tak, aby zodpovedala popisu toho, čo sa stalo v krajine, keď bola súčasťou ZSSR. Ale genocída je špecifický zločin, má svoju definíciu. Nemôžete jednoducho zmeniť definíciu slova tak, aby zodpovedala tomu, čo chcete, a obviniť Sovietsky zväz z genocídy. Ďalší príklad súvisí aj so zločinmi ľudí, ktorí bojovali proti komunistom, pričom v holokauste zabíjali Židov. Nemôžete stiahnuť obvinenia proti tým, ktorí spáchali zločiny na území vašej krajiny, zabili nevinných, ospravedlňujúc to bojom proti komunizmu. Ďalšia skutočnosť, s ktorou je ťažké polemizovať: predseda vlády Litvy (Juozas Brayzaitis. - pozn. "RG") v júli 1941 vyjadril podporu Tretej ríši a Hitlerovi, podporoval masakry Židov v Kaunase. A v máji 2012 ho s poctami znovu pochovali v Litve. Podporoval nemeckú okupáciu Litvy, zločiny proti Židom a vraždy. Tu je niečo na vážne zamyslenie. A to, čo sa deje na Ukrajine, nie je samostatný fenomén, ale súčasť širšieho a smutného fenoménu.

Lotyšské ministerstvo spravodlivosti zistilo, že je "podľudský". Janis Iesalnieks, člen predstavenstva Národnej asociácie, ktorá je súčasťou vládnej koalície, na svojom účte na Twitteri označil Rusov za "podľudí".

"Rusi boli Árijci, ale potom sa zmiešali s ázijskými národmi. Zároveň stratili svoju kvalitu. Ešte aj dnes však možno stretnúť jednotlivých Rusov, ktorí si zachovali árijské črty," vyznal sa Iesalnieks. Politik zároveň zdôraznil, že Lotyši sú stále Árijci, no musia bojovať o prežitie. A pre prežitie Lotyšska je podľa jeho názoru potrebné vyhnať všetkých Rusov z pobaltských štátov. "Pamätajte na princípy evolúcie: najsilnejší prežijú, slabších vytlačia zo životného priestoru. Ak sa Lotyši a pobaltská rasa nedokážu postaviť sami za seba, zahynú... a to je spravodlivé," napísal Iesalnieks.

V súvislosti s týmito vyjadreniami je veľmi zaujímavá pozícia, ktorú zaujíma Jesalnieks. Otvorene neonacistické kázne na internete predniesol parlamentný tajomník lotyšského ministerstva spravodlivosti.

Iesalnieks vyjadril svoje názory viac ako raz a nikdy za to nebol potrestaný. A minuloročné Vianoce potešil svojich fanúšikov tým, že doma ozdobil vianočný stromček koláčikmi v podobe hákového kríža. A na sociálnu sieť zverejnil fotku, kde ironicky vysvetľuje, že koláčiky boli vyrobené v plynovej rúre. Náznak bol zrejmý - do plynových komôr v nemeckých táboroch smrti.

Ale napriek rasistickým vyhláseniam Iesalnieks naďalej zastáva vysokú pozíciu na ministerstve spravodlivosti Lotyšska, pričom je zároveň jedným z ideológov Národnej asociácie vládnucej v Lotyšsku. Vysvetľuje to skutočnosť, že Iesalnieks iba verejne vyjadruje názory členov "Národného združenia". Heslá "Lotyšsko Lotyšom", "Rusi - Rusku", predstavy o rasovej nadradenosti Lotyšov - odrážajú názory členov tejto strany. Na pivných zábavách spievajú nemecké pochody a spomínajú, ako ich dedovia, esesáci, bojovali s Červenou armádou a vykonávali trestné operácie v oblasti Pskov.

Pred piatimi rokmi sa samotná prítomnosť strany Všetci pre Lotyšsko, ktorá je chrbtovou kosťou Národného združenia, vo vláde zdala nemožná. Ale dnešné Lotyšsko sa stalo tolerantnejším voči neofašizmu. A teraz sú Iesalnieks s prívržencami neonacistov už niekoľko rokov súčasťou vlády. A lotyšské ministerstvo spravodlivosti sa stalo hlásnou trúbou národnosocialistických názorov.

Pripravila: Anna Fedyakina, Nadezhda Ermolaeva (Ruské noviny, federálne vydanie č. 78, 6649)

...............................

"Bojovníci Azov sú neonacisti a Ottawa to musela vedieť, povedal Efraim Zuroff z Centra Simona Wiesenthala pre kanadské médiá !" 

Riaditeľ Centra Simona Wiesenthala v Izraeli odsúdil kanadských vojakov za výcvik neonacistických bojovníkov na Ukrajine s tým, že je to zodpovednosť Ottawy, aby sa také veci nestali. Kanadská armáda však poprela akúkoľvek povinnosť preveriť príjemcov výcviku.
"Kanadská vláda nevykonala náležitú starostlivosť," povedal Efraim Zuroff 13. apríla 2022 pre Ottawa Citizen. "Zodpovednosťou kanadského ministerstva obrany je presne vedieť, koho trénujú.
"Niet pochýb o tom, že na Ukrajine sú neonacisti v rôznych formách, či už v pluku Azov alebo v iných organizáciách," dodal. 

Jeho komentár prišiel po správe Rádia Kanada, že ešte v novembri 2020 boli kanadskí vojaci odfotografovaní pri výcviku príslušníkov pluku "Azov", ako aj najmenej jedného vojaka s odznakmi divízie SS "Galizien", Ukrajinská jednotka, ktorá bojovala za nacistov v druhej svetovej vojne. 


Kanadská armáda uznala pravosť fotografií, informoval denník Ottawa Citizen. Kanadské sily (CAF) však popreli, že by mali povinnosť preveriť vojakov, ktorých cvičili. Ukrajina je zodpovedná za preverovanie vlastného personálu, povedala denníku kapitánka Veronique Sabourinová. Všetci kanadskí vojenskí príslušníci, ktorí trénujú ukrajinské jednotky, boli informovaní o tom, ako rozpoznať insígnie "spojené s pravicovým extrémizmom" a ak by mali podozrenie na takéto väzby alebo "rasistické názory", cvičenci budú odstránení. Avšak, "Na CAF nie je žiadne dôkazné bremeno, ktoré by to dokázalo nad rozumnú pochybnosť." 


Vláda premiéra Justina Trudeaua hlasne podporuje Ukrajinu od 24. februára, keď Rusko vyslalo svojich vojakov do susednej krajiny na misiu na "demilitarizáciu a denacifikáciu" vlády v Kyjeve. Vlády a médiá na celom Západe odvtedy tiež začali trvať na tom, že tvrdenia o "Azovovi" a iných jednotkách ukrajinskej armády, ktoré majú nacistické sympatie, sú "ruské dezinformácie". 

"Nie je to ani zďaleka ruská propaganda," povedal Zuroff pre Citizen. "Títo ľudia sú neonacisti. Na Ukrajine je prvok ultrapravice a je absurdné ho ignorovať."

Kanada údajne minula takmer miliardu dolárov (794 miliónov USD) na výcvik ukrajinských vojakov od prevratu v roku 2014, pri ktorom nacionalisti podporovaní Západom zvrhli demokraticky zvolenú vládu v krajine. Neonacistickí bojovníci boli nástrojom na zmenu režimu a prápor Azov bol následne použitý na potlačenie nesúhlasu.

Podľa Citizen, kanadská spoločná pracovná skupina Ukrajina v roku 2017 skutočne pripravila brífing, v ktorom sa uvádza, že "viacerí členovia Azova sa označili za nacistov".

... RT 14. apríla 2022

.........................................

Niet pochýb o tom, že extrémny fašizmus na Ukrajine zapustil korene už dávnejšie, banderovci sú toho príkladom. Šovinizmus a násilie, zločiny proti ľudskosti s tým súvisiace mnoho krát smerovali a aj v súčasnosti smerujú proti vlastnému obyvateľstvu Ukrajiny, obyčajní ľudia trpia. 

Je vrcholom mravného úpadku podporovať zverstvá, ktoré boli na Ukrajine spôsobené minimálne od roku 2014. Dôsledky vidíme dnes. Podrobnejšie sme o tejto téme a koreňoch príčin toho, čo sa deje na Ukrajine hovorili v podcastoch ... Rozhovory s prof. Šafinom (pripravujeme aj ďalšie). 

My chceme MIER a drvivá väčšina občanov Slovenska taktiež. Nechceme byť vťahovaní do vojny, pod vedením falošných mierotvorcov a vojnových štváčov. Škody, ktoré sa na Slovensku vytvorili budú obrovské, nepôjde len o majetkové ujmy aj na budúcich generáciách. 

Koniec koncov je evidentné, že západ a najmä Ukrajina neplnili Minské dohody, je preukázateľné množstvo zavraždených civilistov na Donbase od roku 2014 ... a v neposlednom rade, kto nemal na jar 2022 a ani v súčasnosti nemá záujem o mierové rokovania ...

 

    © Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, október 2022

    © Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, október 2022

https://www.ariadneknihy.sk/