ZDRAVIE a VÝŽIVA

osobný rozvoj a zdravie


Cyklus o osobnom rozvoji, zdraví a životnom štýle. Úvod do problematiky, popis činnosti endokrinných žliaz a ich dôležitý vplyv nielen na fyzické zdravie, ale aj ich duchovný význam pre človeka. Podceňovanie významu endokrinného systému pre celkový vývoj ľudskej bytosti nielen na úrovni biochemických procesov. 

Výživa a zdravie nervov sú v dnešnej dobe veľmi dôležitými témami. Vypočujete si informácie o neutrotransmitteroch - serotoníne a dopamíne, stručne o výžive potrebnej pre ich správne fungovanie, aby sme vedeli prežiť v tejto dobe toxickej, zlepšili si nervy a aby nám fungoval mozog. Informácie nie sú vyčerpávajúce, ale je to stručný úvod do témy. 

Vzhľadom na otázky poslucháčov, ktorí majú záujem aj o tematiku zdravia, sme sa rozhodli vytvoriť aj krátke informačné relácie k tejto téme. Je tu spomínaná aj značka produktu, s ktorým máme veľmi dobré skúsenosti, ale kľudne nám môžete napísať aj Vaše typy na doplnenie výživy vápnikom, s ktorým máte skúsenosti Vy. Dozviete sa, prečo vápnik potrebujeme a či ho máme dostatok, v ďalšej časti viac o zdrojoch vápnika vo výžive.

Povieme si viac o zdrojoch vápnika a aké ďalšie funkcie plní v našom organizme.


Veda by mala  prinášať  pozitívny pokrok pre zdravie. Čo je to život? Endokrinné žľazy ako forma prenosu duchovného života. Prejavy života. 

Nutkania človeka: sila, majetok, láska (tvorivosť), duchovné pozdvihnutie a pochopenie morálnej krásy ako podnet k vôle a činnosti. Emócie a endokrinný systém. Zákon príčiny a následku. Duchovné Ja a intelekt. Žľazy - energia - krv - nervy. 

Božskosť a synchronicita - epifýza, hypofýza ako transmutácia. solar plexus ako sídlo duše považované v minulosti. Podmienky pre udržanie zdravia sú v hmotnom tele. Zločinci žliaz a sklony kriminálneho charakteru. 

Atrofia žliaz. Vzhľad človeka a žľazy. Správne jedenie, pitie a dýchanie ako základ správnej činnosti žliaz.

Vývoj buniek a vývoj vedomia. Týmus, šišinka, hypofýza a činnosť týchto žliaz.

Štítna žľaza, týmus, gonády, slezina, nadobličky, prištítne telieska, pečeň, lymfatické uzliny, správanie človeka a typológia človeka ovplyvnené žľazami...

Vedomie a fungovanie endokrinných žliaz.

Mozog ako jednotka inteligenčného systému tela. Typológia osoby podľa dominancie endokrinnej žľazy...