Jeromonach Serafim ROSE - Pravoslávie a náboženstvo budúcnosti

Dnešná doba je charakteristická zmätením v každej oblasti života, či už duchovnej, filozofickej, tak aj politickej. Každý, kto sa pozrie na súčasný život z hľadiska "normálneho" života a to v súčasnosti už takmer kdekoľvek na svete, nemôže byť neprekvapený tým, nakoľko sa stal nenormálnym dnes. Život je neustále hľadanie rozptýlenia, ktoré je natoľko zbavené všetkého vážneho zmyslu, že návštevník z hociktorej krajiny XIX. storočia pozerajúc na ktorýkoľvek aspekt nášh života by si pomyslel, že trafil do krajiny nerozumných ľudí, ktorí stratili akýkoľvek kontakt s realitou. Ako z toho von? Jeromonach Serafim Rose, vlastným menom Eugene Rose bol pravoslávnym askétom s veľmi všestranným vzdelaním, oddal sa hľadaniu pravdy.

V tejto veľmi prínosnej knihe nájdu čitatelia množstvo zaujímavostí v oblasti "prelestí" duchovného života a vplyve súčasných "duchovných východných kultov" ako je hinduizmus, hare-krišna, tantra-joga, zen-budhizmu, meditácie, kresťanský "mediumizmus", "charizmatická obroda", hovorenie "jazykmi", UFO, "nové náboženské vedomie" konfrontuje s kresťanským proroctvom o posledných dňoch ľudstva. 

Všíma si zdanlivo nenáboženský fenomén, ktorý pomáha formovať toto "nové náboženské vedomie" aj medzi ľuďmi, ktorí si myslia, že nemajú záujem o náboženstvo. Veľmi jasným spôsobom, aj na základe svedectiev, ktoré opisujú mnohí ľudia, otvára vedomie k pochopeniu duchovnej "pasce", do ktorej sa ľudia dnešnej doby dostávajú. 

Napriek tomu, že kniha je zo 70-tych rokov, nestratila na svojej aktuálnosti ani dnes.


Preklad: Mgr.Pavel Tkáč

Žáner: filozofia, relígia

Počet strán: 192


10,00 €