VÝZVA PROTI OBLUDNEJ PROPAGANDE MZV SR, aby NESPÁJALO DETI S VOJENSKÝMI AKTIVITAMI ...

29.01.2022

Vychádzajúc zo skutočnosti, že Ministerstvo zahraničných vecí SR realizovalo toxickú úbohú propagandu, v ktorej jasne spája deti s vojenskými aktivitami, sme zaznamenali značné množstvo dopytov rodičov, známych, priateľov. 

Vyjadrila sa aj komisárka pre deti Viera Tomanová, ktorá neskrývala svoje znepokojenie nad krajne nevhodnou kampaňou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zameranej na podporu kontroverznej Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. Celé jej vyjadrenie si môžete prečítať TU .

Práve dnes nás navštívila jedna priateľka - odbornosťou pedagóg z oblasti etiky, Slovenského jazyka, s ktorou sme podrobne rozoberali tému psychických porúch u detí vo veku adolescencie, s ktorými sa stretáva vo svojej dlhoročnej praxi.

Hovorili sme aj o príčinách problémov anorexie u mládeže,  študentov v tomto období a podobne, ako sa im dá pomôcť v oblasti výživy a celistvého prístupu k zdravému životnému štýlu.

Nihilizmus, vnútorná vyprahnutosť, depresie, nechuť do života sa prejavujú u mladých študentov stále viac a to najmä v období posledného 1 roka. Podľa jej vyjadrení je to  stále horšie a horšie.

Taktiež sa vyjadrila, že prehnitosť a mravná plytkosť, politických elít na Slovensku je podľa vyjadrení rodičov a detí príčinou etického rozkladu spoločnosti. 


Žiaľ, aplikuje sa v praxi nasledovný model správania aj u detí a mládeže: "Keď si to môže dovoliť nejaký politik v parlamente, že sa správa ako charakterová špina, klame aj na kameru a prezidentka Čaputová má Slovákov za nič, prečo by som si to nemohol dovoliť aj ja ? ..."


Áno, presne takto uvažuje mládež. To je smutná prax. Potvrdzujú to mnohí rodičia aj pedagógovia zo stredných škôl a základných škôl. Toto sme chceli?

Práve kvôli mnohým deťom, ktoré cítia, že to, čo sa deje na Slovensku nie je normálne a cítia sa ohrozené rozkladom spoločnosti, ktorý tvoria politické elity, má zmysel sa venovať tejto téme. Mali sme možnosť vidieť, akú frustráciu a strach z budúcnosti, či nechuť k životu deti a mládež pociťujú. Otázky adolescentov ako napríklad "Načo mám žiť v takomto skazenom svete?" sú veľmi nepríjemnými a kreujú náročné životné situácie.

Aj my máme dieťa, ktoré sa vzdeláva v domácom vzdelávaní na mnohých úrovniach a preto vieme o čom hovoríme. 


Takáto toxicita na Slovensku nikdy v histórii nebola ako je v súčasnosti.  

Len my to máme v rukách, nikto iný to za nás neurobí, aby sme pomohli našim deťom ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/