VNÍMAJTE SÚVISLOSTI, NIELEN TO, ČO SA DEJE NA DIVADELNOM JAVISKU ...

21.04.2022

Je potrebné vidieť ako sa hovorí "za roh". Možno to vyzerá ako náročné ale keď pracujete na sebe, dá sa predvídať, vidieť vopred. Je to systémová analýza celistvej architektúry súvislostí. Väčšinou totiž vidíme len to, čo sa deje na divadelnom javisku. Je preto potrebná námaha jednotlivca.

Sociálny a právny rozvrat Slovenska už dávno prekročil všetky únosné miery. Punc prehnitosti a skazenosti Slovenska už nie je ani zaujímavý. Energetické vyrovnanie bude mimoriadne dynamické. Česť všetkým výnimkám, ktoré ako ľudské bytosti žijú na Slovensku. Niet pochýb o tom, že práve pravnické povolanie je jedno z tých, ktoré dokázalo prispieť svojimi viacerými odtieňmi s pestrou škálou k likvidácii Slovenska za posledných 30 rokov. Áno, je tam aj prepojenie na kvalitu vzdelávacieho procesu ...

Ono v podstate je to práve právnické povolanie, ktoré pokiaľ je bez etiky a mravnosti, a je slepo veriace totalitným legislatívnym "platným" rámcom vlád, dokáže zničiť slobodu, spravodlivosť, mier, zničí Život. Nie je samozrejme jediné. Nedokáže totiž rozpoznať formálny výklad práva, jeho zneužitie a spravodlivosť. Za peniaze toto povolanie, česť výnimkám, robí aplikáciou prehnitých legitímnych zákonov z človeka poslušného bezduchého poskoka a vazala systému, ktorý ho platí. 

Je potrebné vidieť aj to, čo je za javiskom. Čo bude zase za cirkus na jeseň tohto roka? Hovoríme, píšeme o tom opakovane. Neskočiť na udicu a byť triezvy pri tvorení objektívneho úsudku. My sme nikdy handry na ústach počas posledných 2 rokov nenosili, nie sme testovaní a nie sme ani nebudeme očkovaní, ako správni dezoláti. 

Tej chystanej špiny je veľa, zlo, temná strana na Slovensku taktiež vždy útočí na každého jednotlivca. Tak napríklad, viete aký zákon (návrh) včera pricestoval do NR SR? Taký špeciálny krásavec, o ktorom sme hovorili už vlani, že ide o ďalšiu temnú rafinovanú formáciu. Tzv. špeciálny spôsob hlasovania ... áno, ďalšia stupidita v súvislosti s Covid - 19, môžete si preštudovať veľmi podrobne jeho návrh TU, aby ste neboli prekvapení pri komunálnych voľbách do samospráv obcí a miest túto jeseň 2022. O čo ide v princípe tohto zákona? Čo chce dosiahnuť s jeho aplikáciou v praxi vládna junta SR?


Otázkou je pre každého z nás, ako ja môžem prispieť k tomu, aby som zvýšil svoju kvalitu, čistotu, zlepšil svoju verziu a eliminoval zlo v prvom rade v sebe a okolo seba? Ako sa mám správať, čo mám zmeniť v sebe, aké vychýlenia spracovať, aký morálny postoj zaujmem, aby som nepodporoval deje, ktoré nesú v sbe nevyváženosť, disharmóniu, nagativitu, zlo ... ? Na to nepotrebujem byť profesor na vysokej škole, ani špičkový odborník, aby som bol etický a mravný. To vychádza zvnútra ľudskej bytosti. 

Komunálne voľby na jeseň 2022 sú mimoriadne dôležité, pre pozitívny zvrat na Slovensku. Ešte stále je nádej, pre MIER a spravodlivosť je vždy nádej. Pozrite sa na situáciu zhora. Čo sa deje teraz, v súčasnosti a v súvislostiach?

Pokiaľ však je úroveň vedomia u poniektorých jednotlivcov na Slovensku taká, že ešte aj zajtra budú chodiť napríklad ako rodiny s deťmi v autách s respirátormi, tak si skutočne nezaslúžia slobodu. Niekde je pozhasínané kompletne.

Potom je však úplne zbytočné pýtať sa na vyjadrenie ľudí s touto úrovňou Vedomia, na otázky napríklad o kybernetickej bezpečnosti, pretože oni budú chodiť aj "po štyroch", pokiaľ im to vláda SR nariadi (to platí hypoteticky len pri vírusoch, ktoré pôsobia od výšky 70 cm vyššie). 

Je isté, ako nebo nad nami, že táto vláda ako galaktický omyl ukončí svoju tragickú púť. Škody, ktoré však spôsobila sú gigantické, a žiaľ najmä mnohokrát nemerateľné z hľadiska ľudských útrap, tam je matematika prikrátka. Tieto "omyly v evolúcii" ani nedovidia, kam až dosahujú dôsledky ich skutkov. 

Otázka však stojí, čo bude potom? Na pádoch vlád ešte nič krásne nevyrástlo, pokiaľ nedôjde k vnútornej premene Ľudských bytostí, poučeniu sa z chýb a ich využitiu ako skúsenosti pre zmúdrenie a priaznivú zmenu v Evolúcii ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, apríl 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, apríl 2022

https://www.ariadneknihy.sk/