V POLOVICI AUGUSTA SA USKUTOČNÍ 5. ročník SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POCHODU 2023 ... alebo chceme poznať pravdivo históriu oslobodenia Slovenska v rokoch 1944 - 1945 ?

29.07.2023
Prakticky každý deň aj počas leta máme možnosť vidieť a počuť rôzne kreatúry, monštrá a iné deviantné bytosti žijúce v ľudských telách na Slovensku, ktoré sa svojou zvrátenosťou a mravnou skazenosťou prezentujú najmä v politickom boji o moc. Výnimiek je málinko. Jednou z tém, ktorými spomínané monštrá špinia náš život ako taký a ktoré sú totálne nepravdivo interpretované zo strany mnohých progresívnych pomätencov je oslobodenie územia Slovenska počas 2. svetovej vojny, kde rôzni dementi a degenerované entity, ktoré sú mimo zdravý vzostupný evolučný vývoj (bez toho, aby o tom vedeli) dokonca tvrdia, že Slovenské národné povstanie neexistovalo, alebo, že nás oslobodili američania a pod. Prepáčte, ale nie je možné tieto entity inak nazvať. Tieto procesy majú korene v duchovnom pozadí sveta a z hľadiska ich tendencie ide o podporu postupného úplného rozkladu a likvidáciu štátnosti Slovenskej republiky. Preto už dlhšiu dobu pripravujeme rôzne relácie (podcasty), v ktorých budeme podrobne rozoberať aj oslobodenie jednotlivých častí územia Slovenska. Prvý (úvodný) z podcastov sa bude venovať detailnému oslobodeniu lokality Detva - Piešť - Stožok - Vígľaš. Je nevyhnutne potrebné toxíny, ktoré vedú stoku v mainstreamovom prúde na Slovensku sústavne čistiť, zásadné je poznávať pravdivo históriu Slovenska komplexne a celostne, aby spomínané temné štruktúry svojou toxicitou úplne neinfikovali energeticko - informačné pole na Slovensku, aj kvôli našim deťom a ďalším generáciám.

Dovoľte nám touto cestou pozvať vás na 5. ročník Slovenského národného pochodu, ktorý začína v nedeľu 13. augusta 2023 o 10:00 hod. pri pamätníku príslušníkom 1. Česko - slovenského armádneho zboru na Dukle a končí 15. septembra 2023 o 15:00 hod. na hrade Devín. Aj tento rok sa pôjde po najdlhšej turistickej trase na Slovensku, Ceste hrdinov Slovenského Národného povstania (červená turistická značka). Prvou zástavkou pochodu je mesto Svidník.

Organizátorom pochodu je občianska iniciatíva ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ktorých spájajú tradičné hodnoty slovenského národa, mravná a etická iniciatíva a slovanský spolok Slavica z Nitry.

Ako sa môžete zapojiť do samotného pochodu ? Účasťou na pochode, je možná jednodňová účasť na ktoromkoľvek úseku v rámci celej trasy v ľubovoľnom čase od 13. 8. do 15. 9. 2023, ďalej čistením pamätníkov SNP, literárne spracovaným príbehom o SNP, alebo videami a fotografiami o SNP.

Údolie smrti smerom od Svidníka, pamätník "Taran" a dva do seba vklinené tanky - sovietsky T34/85 a nepriateľský nemecký stredný tank Panzerkampfwagen IV.

Trasa pochodu, ktorá bude trvať 34 dní, vedie po červenej turistickej značke naprieč celým Slovenskom a kopíruje turistickú magistrálu Cestu hrdinov SNP a Štefánikovu magistrálu. Záujemcovia sa môžu zúčastniť v akomkoľvek okamžiku v termíne od 13. 8. do 15. 9. 2023, kdekoľvek na úseku trasy hrdinov SNP.

Celá trasa je rozdelená na 8 etáp a to nasledovne :

ETAPA - RUSÍNSKA : DUKLA - SVIDNÍK - ROZHĽADŇA ŽOBRÁK (Pamätník Dukla, Medvedie, Vyšná Písaná, Nižná Písaná, Údolie Smrti, Kapišová, Letisko Svidník, Svidník, Čierna Hora, Kurimka, Andrejová, Hrad Zborov, Bardejovské kúpele, Bardejov, Hervartov, Rozhľadňa Žobrák).

ETAPA - VÝCHODOSLOVENSKÉHO ROĽNÍCKEHO POVSTANIA : ROZHĽADŇA ŽOBRÁK - KYSAK  (Rozhľadňa Žobrák, Bukový vrch, Čergov, Hradisko, Terňa, Kanaš, Veľký Šariš, Malý Šariš, Cemjata, Janov, Radatice, Ľubovec, Kysak, Kavečany, Košice). 

ETAPA : KOŠICE - ŠARIŠ

ETAPA : TELGÁRT - DONOVALY

ETAPA : DONOVALY - FAČKOVSKÉ SEDLO

ETAPA : FAČKOVSKÉ SEDLO - DRIETOMA

ETAPA - M. R. ŠTEFÁNIKA : DRIETOMA - BREZOVÁ POD BRADLOM

ETAPA - DEVÍNSKA : BREZOVÁ POD BRADLOM - DEVÍN

Sprievodné podujatia SNP 2023 : Pamätník na Dukle 13. 8. 2023 o 10:00 hod. - Rusínska etapa. Pamätník červenej armády vo Svidníku 13. 8. 2023 o 19:00 hod. Česko - Slovenské stretnutie, Chata Kohútka 26. 8. 2023 o 11:00 hod. Povstalecká Vatra, Staré Hory 27. 8. 2023 o 18:00 hod. Mohyla M. R. Štefánika na Bradle 10. 9. 2023 o 17:00 hod. Pamätník Slavín 15. 9. 2023 o 9:00 hod. Hrad Devín 15. 9. 2023 o 15:00 hod.

Ďalšie podrobné informácie budeme zverejňovať na našom webe www.ariadneknihy.sk (články), na našej TG skupine Ariadne_knihy_podcasty, prípadne iných sociálnych sieťach www.facebook.com/slavica.oz.

......................

Ako sme vyššie uviedli je potrebné pravdivo spoznávať históriu Slovenska postupne komplexne a celostne, teda v oblasti kultúry, jazyka, literatúry, umenia ako takého, pochopiteľne dejín, filozofie, v architektúre súvislostí a vývoji spoločnosti. Len takým spôsobom je možné vytvárať harmonický, vyvážený vzťah (keď chcete lásku) aj na úrovni jednotlivec - národ, jednotlivec - štát a pochopiť vôbec význam, či zmysel štátnosti a zvrchovanosti. Aké ciele vlastne má štátnosť napĺňať? Čo nás ako jednotlivcov presahuje, spája na rôznych aj jemnohmotných energetických úrovniach? Aké duchovné, kultúrne, spoločenské a mravné princípy vyúsťujú k dôležitosti vzniku štátnosti? Bez pochopenia týchto princípov, ktoré nesie minulosť, ich dobrovoľným prijatím v srdci jednotlivcov, je veľmi ľahké podľahnúť západnej a probruselskej propagande, ktorá bezočivo pohŕda "mladosťou slovenského národa" a nazýva ho "úbohým", ako to vidíme z úrovní rôznych mimovládnych organizácii na Slovensku. Absencia sebaúcty ľudskej bytosti, vytvára vnútornú prázdnotu a živnú pôdu pre temné štruktúry nihilizmu, liberálne extrémy šialenstva, neľudskosti bez etiky a estetiky a démonického typu psychiky. Veľmi dobre to vystihol vo svojom príspevku na facebookovom profile Ivan Ševčík dňa 29. júla 2023 (ktorý upozornil na idiotský monštruózny príspevok s nádychom šialenstva Petra Weisenbachera z inštitútiu ľudských práv Human Rights Institute).


 © Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, júl 2023

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, júl 2023

https://www.ariadneknihy.sk/