V KYJEVE SA KONAL PROTEST PROTI VOJNE S RUSKOM ... ZELENSKYJ OBVINIL USA a MÉDIÁ Z VYVOLÁVANIA PANIKY ...

30.01.2022

Zaujímavý článok na svojom facebookovom profile priniesla Monika Sofiya Soročinová v súvislosti so súčasnou situáciou na Ukrajine, ktorým poukazuje na intrigy, ktorými sa snaží USA bezúspešne vyprovokovať  vojenský konflikt na Ukrajine ...

Zdroj : TU


Účastníci protestu reagovali na propagandu údajne eskalujúceho Rusko-Ukrajinského konfliktu, ktorá je šírená zo strany západných médií. Demonštranti, ukrajinskí aktivisti a odporcovia vojny s Ruskom sa zišli pred budovou parlamentu v Kyjeve, odkiaľ vyzývali prezidenta Zelenskeho a poslancov parlamentu, aby uchránili mier na Ukrajine a aby nedopustili vojnu Ukrajinského národu proti Ruskému národu. 

Ľudia protestovali s transparentmi, na ktorých boli nápisy s odkazmi proti vojne Ukrajiny s Ruskom. Počas prejavov odznelo, že "Ukrajinský národ nechce vojnu, nechce vojnu s Ruskou federáciou a nesúhlasí s tým, že ich Ukrajinská vláda ženie do vojny. Prečo by mal Ukrajinský národ žiť v strachu? Len preto, lebo vlády susedných štátov nemôžu mierovou cestou vyriešiť tento konflikt?" Demonštranti pripomenuli, že Volodymyr Zelenskij počas svojej predvolebnej kampane sľúbil, že vyrieši problémy vzniknuté medzi Ruskom a Ukrajinou mierovou cestou ! "A zrazu počúvame, že sa máme pripravovať na najhoršie a národ doháňajú k panike!", povedala jedna z protestujúcich.

Vyzývali vedenie štátu na to, pokiaľ aj vznikne konflikt, aby bol vyriešený mierovou cestou, tak ako sa to má v civilizovaných európskych štátoch robiť. Ukrajinci nechcú bojovať a je to pre nich, ako v civilizovanom štáte, neprípustné! Účastníci protestu sa novinárom sťažovali, že sa boja vynútenej atmosféry predvojnovej situácie, starší sa sťažovali na svoj zdravotný stav a to, že žijú v neistote a nevedomosti, čo bude zajtra.

Nech sa západ snaží akokoľvek rozdúchavať konflikt na Ukrajine, Ukrajinci predsalen cítia svoju historickú spolupatričnosť s Ruskom a Ruským národom, ktorý im bude vždy bližšie ako ktorýkoľvek z národov štátov EÚ.

MEDZITÝM WASHINGTON SKRITIZOVAL ZELENSKEHO ZA TO, ŽE ÚDAJNE "BAGATELIZUJE" HROZBU ÚTOKU NA UKRAJINU V Bielom dome zostali znepokojení po vyhláseniach Zelenskeho, ktorý vyzval Ukrajincov, aby sa upokojili a nešírili zbytočne paniku ohľadne "ruskej agresie", ktorú už niekoľko dní podsúvajú spoločnosti západné médiá, administratíva USA a NATO. 

Takéto vyhlásenia zo strany Zelenskeho, ale aj šéfa bezpečnostnej rady Ukrajiny a ministra obrany UA, vyvolali napätie medzi Zelenskym a Bidenovou administratívou, nakoľko Zelenskij "nehrá" celkom podľa scenára USA, keď vyhlasuje, že "medzi Ukrajinou a Ruskom nedochádza k žiadnej eskalácii konfliktu". 

Prezident Zelenskyj povedal na tlačovej konferencii novinárom, že: "V zahraničí panuje pocit, že tu (na Ukrajine) prebieha vojna. Nie je to tak." Oficiálne tak Kyjev podľa Washingtonu opäť potvrdil rozdiel v hodnotení situácie medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Vedenie Ukrajiny sa zároveň sťažuje, že Ukrajina je využívaná ako pešiak v geopolitickej hre, zatiaľ čo Washington hovorí o možnej vojne, pričom Kyjev tým nič nezískava, iba stráca.

...

Zelenskyj obvinil USA a médiá z vyvolávania paniky na Ukrajine: "Bezprostredným rizikom je chaos spôsobený kyberútokmi a ekonomickou krízou""Na uliciach nie sú tanky, no médiá vytvárajú dojem, že ... máme armádu v uliciach. To sa ale nedeje. Nepotrebujeme paniku," vyhlásil ukrajinský prezident. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nevylučuje vojnu s Ruskom, no povedal, že Ukrajina nie je potápajúci sa Titanic. Naopak, obvinil Washington a médiá, že podporujú paniku, píše Reuters.

Zelenskyj ďalej povedal: "Na uliciach nie sú tanky, no médiá vytvárajú dojem, že... máme armádu v uliciach. To sa ale nedeje. Nepotrebujeme paniku."

Ukrajinský prezident sa ďalej vyjadril, že súčasnú situáciu nepovažuje za napätejšiu ako predtým. Zároveň však dodal, že ďalšia eskalácia je možná.

Biely dom robí chybu

Volodymyr Zelenskyj zdôraznil, že Biely dom robí chybu, keď prílišne zvýrazňuje riziko plného vojenského konfliktu. Tento odkaz odovzdal americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi v spoločnom štvrtkovom telefonickom rozhovore.

Podľa ukrajinského prezidenta sa Rusko snaží destabilizovať a zastrašiť Ukrajinu. Následkom je pokles kurzu ukrajinskej hrivny, na ktorý reaguje intervenciami centrálna banka. Ukrajina na stabilizáciu situácie potrebuje 4 až 5 miliárd dolárov.

Žiadny Titanic

Bezprostredným rizikom je chaos spôsobený kyberútokmi a ekonomickou krízou, tvrdí Zelenskyj.

Zároveň kritizoval stiahnutie amerických a britských diplomatov z Kyjeva, čo označil za chybu a zveličenie situácie. "Nie sme žiadny Titanic. Ukrajina sa hýbe dopredu," dodal.

Kritika Nemecka

"Pre NATO ide o veľmi vážnu výzvu," pokračoval ukrajinský prezident. "Ak príde k väčšej vojne, nebude iba na území nášho štátu," pokračoval ukrajinský prezident.

Zelenskyj tiež kritizoval Nemecko za realizáciu plynovodu Nord Stream 2. Berlín podľa neho uprednostnil obchodné záujmy s Ruskom pred bezpečnostnou a teritoriálnou integritou Ukrajiny.


Zdroj: trend.sk / InfoVojna

...

Zrejme v tomto kontexte nie je čo dodať. Je to jasné. Existujú v tomto Vesmíre rôzni šmejdi tzv. "iné entity", ktorým aj priamo na Zemi nedá spať nerastné bohatstvo Ruska a všeličo iné na Planéte Zem. Bodka. Ide o energiu Planéty Zem, ktorú si tu poniektorí "vládcovia" privlastňujú. Oni si totiž vo svojej demencii myslia, že oni sú tí "vyvolení", ktorí sa o ňu môžu byť, lebo majú na ňu "daný nárok"...

SLOVENSKO nech je poslom MIERU ... Slovensko je SRDCE Európy, je nevyhnutne potrebné ho udržať v smerovaní k čistote, Etike a Slobode, aby vytváralo podmienky pre zvyšovanie rovnováhy a MIERU celého organizmu. 

Ďakujeme, nepotrebujeme spojencov a "ochrancov", ktorý kade chodia po Planéte Zem, tade rozsievajú iba zlo, smrť, ovládanie, okupáciu, drancovanie, zneužívanie, vydieranie, ekonomickú sabotáž. Stačí sa pozrieť pravdivo na históriu NATO a USA.

Z hľadiska koncepcie riadenia je MIER možné dosiahnuť na úrovni globálnej jedine zapojením všetkých úrovní národných, počínajúc jednotlivcami. Tento proces sa rodí a zveľaďuje vo vnútri Ľudskej bytosti nie totalitnými praktikami zvonka. Niektorým to dôjde v ich vyprázdnených hlavách a srdciach asi za 100 rokov, niektorým vôbec (demencia, devolúcia). Nevedia čo to je MIER, pretože ho nemajú ani vo svojom vnútri. Je to energia vyváženosti, zmierenia, ktorá podporuje život a spoluprácu.

A nezabúdajme, že naša Príroda na Slovensku je nádherná, obohacujúca, výnimočná, s obrovským potenciálom, ktorý je potrebné chrániť a zveľaďovať. A pokiaľ budeme k nej úctiví, odkryje nám Ľuďským bytostiam aj svoj zatiaľ ešte latentný potenciál ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/