RUSKO nemá záujem o vyvolanie vojny, ale nedopustí ignorovanie jeho záujmov, oznámil LAVROV

28.01.2022

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov upozornil aj na to, že prípadné uvalenie nových sankcií zo strany Spojených štátov na Rusko "sa bude rovnať rozvráteniu vzťahov" medzi Moskvou a Washingtonom.

Rusko nemá záujem o vyvolanie vojny, nedovolí však, aby boli odignorované jeho bezpečnostné záujmy. V piatok to vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorého citovala agentúra TASS.

"Ak by to záviselo od Ruska, vojna nebude. My vojnu nechceme, ale nedovolíme, aby boli pošliapané a odignorované naše záujmy," uviedol Lavrov počas rozsiahleho rozhovoru, ktorý v piatok poskytol ruským rozhlasovým staniciam.

Lavrov v rozhovore označil písomnú odpoveď Spojených štátov na návrh bezpečnostných záruk žiadaných Ruskom za "vzor diplomatickej slušnosti" v porovnaní s odpoveďou, ktorú Moskve doručilo NATO.

"Odpoveď NATO je natoľko zideologizovaná, priam až dýcha výnimočnosťou Severoatlantickej aliancie, jej špeciálnym poslaním a účelom. Až som sa hanbil za tých, ktorí tieto texty písali," uviedol Lavrov s tým, že v súčasnosti viaceré rezorty analyzujú dokumenty, ktoré Moskve doručili USA a NATO.

V tejto súvislosti šéf ruskej diplomacie tiež uviedol, že v nadchádzajúcich týždňoch sa uskutoční ďalšie stretnutie predstaviteľov Ruska a Spojených štátov.

Lavrov však upozornil aj na to, že prípadné uvalenie nových sankcií zo strany Spojených štátov na Rusko "sa bude rovnať rozvráteniu vzťahov" medzi Moskvou a Washingtonom.

Po tom, ako Rusko nazhromaždilo v blízkosti hraníc Ukrajiny tisíce vojakov, začali narastať obavy medzinárodného spoločenstva, že Moskva chystá inváziu do tejto bývalej sovietskej krajiny. Spojené štáty a ich spojenci Rusku pohrozili, že ak zaútočí na Ukrajinu, zavedú proti nemu tvrdé sankcie.

Rusko poprelo, že plánuje napadnúť Ukrajinu. Žiada však od USA a NATO bezpečnostné garancie, v rámci ktorých požaduje aj to, aby sa Ukrajina nestala súčasťou Aliancie.

V reakcii na túto skutočnosť viedli USA a spojenci NATO v uplynulých týždňoch intenzívne rokovania s Ruskom a poskytli Ukrajine vojenskú podporu. USA tiež v stredu doručili Rusku písomnú odpoveď na návrh bezpečnostných záruk.

Zdroj: info.sk / InfoVojna

...Žiaľ, že v súčasnosti už demencia prejavov niektorých bytostí v praktickom živote smeruje až do takej fázy (matematicky limita funkcie postupnosti hlúpnutia smerujúca k nekonečnu), že sa deťom už vo veku 10 rokov "kvalitnou indoktrináciou" vymývajú mozgy, napríklad prekrúcaním dejín a historických faktov, či znásilňovacou manipulatívnou propagandou o tom, že aké hlavné výhody pre Slovensko má DCA. Proste úplná katastrofa ! 


Nech sa páči, výtvor ministerstva zahraničia SR, stupídna propaganda, na ktorú sa využívajú deti :Aj my máme dieťa v takomto veku a zásadne sa staviame za PRAVDU a na podporu všetkých energii, ktoré ju nesú v princípe rýdzej spolupráce medzi Ľudskými bytosťami a živými celkami prirodzenou rezonanciou. Okupácia a falošná "ochrana" opierajúca sa o skazené intrigy a vyvolávanie vojenských konfliktov desaťročia neprichádza do úvahy ...© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022https://www.ariadneknihy.sk/