NEPRÍČETNOSŤ, OBMEDZENOSŤ, ALEBO VÝSMECH OBČANOV SR ?

22.02.2022

Je neskutočné, uvedomiť si akých empatických máme politikov vo vedení štátu. Teda aspoň vtedy, keď ide o prázdne gestá. 

Predstavte si, že Heger ako premiér SR telefonoval včera ako udatný hrdina prezidentovi Ukrajiny Zelenskému, aby sa ho opýtal, ako potrebuje Ukrajina pomôcť, čo by mohlo Slovensko pre Ukrajinu urobiť?

Údajne mu ponúkol aj plyn, ktorý nie je v dostatočnom množstve ani pre nás na Slovensku. Nevadí. Pochopiteľne exceloval aj ďalej s ponukou ... 2 ks Boženy (odmínovacie komplety). Dobre padne aj 1,7 milióna EUR, hlavne, že na Slovensku žijú ľudia zo žobračeniek (ak vôbec). Waaau, toľko humanity ...

Nepochybne došlo k absencii na čo asi Heger pozabudol, mohol totiž ponúknuť do rezervoára pribaliť ešte aj jednu Zuzanu, pričom už by si ju mohla Ukrajina kľudne nechať navždy :-) 


Toľko k sarkazmu a úbohosti elít. Teraz trošku vážne ... 

Počul niekto, že by sa premiér Heger opýtal Slovákov, čo potrebujú, čo by chceli podľa svojich predstáv? Lebo nám to zatiaľ vychádza tak, že dokonca ani viac ako dve tretiny obyvateľstva SR akosi Heger a spol. "nepočul", keď išlo o DCA.

Drvivá väčšina občanov SR nechcela prijatie DCA. Aj tých "koaličných" občanov, zdôrazňujeme. Nechceli prijatie a podpis DCA. Čo už, tomu sa hovorí selektívna hluchota. Alebo žeby nepríčetnosť, či obmedzenosť? Treba sa opýtať odborníkov. Veď ich tu máme dosť na Slovensku.

Vo všetkých iných krajinách teda bude Heger aj so Zuzanou podporovať, aby sa mohli občania rozhodnúť kde patria, len na Slovensku akosi tieto ambície naše elity nemajú. Čo to je?Falošná humanitárna tuposť?

Sme vôbec občanmi SR? Nie je to sebaklam? Fráza? Odpovedzte si sami ... 

My ďakujeme, že sme sa naučili aplikovať článok 32 Ústavy SR a stále sa dá niečo nové naučiť ...

Bude super, keď Ľudské bytosti budú vedieť, čo to znamená pojem "štát", jeho zmysel, na čo má slúžiť ... raz na to snáď prídeme :-)


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022 

https://www.ariadneknihy.sk/