MÁME MLČAŤ ? ... TAKÚ EŠTE NEHRALI !

25.03.2022

Je veľmi dôležité využiť múdro čas, ktorý nám bol daný. V tejto súvislosti nezvykneme dávať energiu tomu, čo je v podstate bezvýznamné. V súčasnosti však je fenoménom na Slovensku skutočnosť týkajúca sa nás všetkých ... 

Pád Zuzany Čaputovej je strmší a rýchlejší, než by sa ma prvý pohľad zdalo. Tu nejde len o nejaké percentá. Je to pád bytosti do veľkej prázdnoty, do zabudnutia. Pokiaľ vnímate celistvé poznanie, tak je to pre vás jasné a vôbec nie ste z toho prekvapení ...

V súvislosti so zúfalstvom, ktoré prebieha v rámci totálnej neschopnosti sebareflexie, sa v snahe uspokojiť už aj tak roztrasené ego Čaputovej dejú zaujímavé veci. Áno uspokojiť ego, toto nemá nič spoločné s integritou osobnosti. Pokiaľ objektívne dokážeme vnímať celistvo situácie v súvislosti s Čaputovou napríklad posledné 2 roky, je jasné, že výklad pojmov a výroková logika nepochybne hovoria o tomto procese tak, že je nastavený v celkovej kvalite "ako keď lížete med cez sklo".


O čo ide momentálne ? Podrobnejšie sa vyjadril na svojom facebooku Eduard Chmelár, dňa 24. marca 2022, nech sa páči :


NEMLČTE! VŠETKÝCH NÁS UMLČAŤ NEDOKÁŽU.

Predbežné rozhodnutie Okresného súdu Bratislava I, ktorý zakázal poslancovi NR SR Ľubošovi Blahovi nazývať prezidentku Zuzanu Čaputovú vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, ako aj to, že je ovládaná Spojenými štátmi, je čudné. Je čudné z hľadiska chápania slobody prejavu ako aj z hľadiska správania hlavy štátu.

V prvom rade, dnes už vieme, ako Zuzana Čaputová myslela to odstraňovanie nenávisti zo spoločnosti - ako obranu samej seba. Ak pani Čaputová mlčí, keď vládni činitelia, predovšetkým minister obrany Jaro Naď nadáva ľuďom do zradcov, ak jej neprekáža, že Ivan Mikloš (s ktorým sa radí) osočuje oponentov ako platených agentov Kremľa, ak sa prezidentka nezastane napádaných občanov, ale je útlocitná na svoju osobu, je to úbohé, malicherné a nehodné hlavy štátu. Zuzana Čaputová nebráni občanov SR, ale iba seba.

Ešte viac ma znepokojuje toto postupné plazivé odbúravanie slobody prejavu. V minulosti sme tu predsa mali prípady, keď (vtedajší opoziční, dnešní koaliční) politici nadávali vládnym činiteľom do vrahov Kuciaka, mafiánov a podobne a nikoho z nich nenapadlo dať to na súd. Okrem toho, už tu predsa existuje precedens, keď sa o to isté pokúsila vo vzťahu k Ľubošovi Blahovi firma Eset (aká náhoda), no krajský súd rozhodol v prospech poslanca a potvrdil to aj ústavný súd. Nehovoriac o tom, že tu máme nálezy ústavného súdu, že verejný činiteľ musí zniesť vyššiu mieru kritiky ako bežný občan. Ani mne sa nepáči spôsob vyjadrovania Ľuboša Blahu. Ale zakázať mu kritizovať prezidentku nesie v sebe pachuť absolutistickej monarchie, v ktorej sa nesmiete dotknúť spupného vládcu, ktorý kašle na poddaných, ale "citlivo vníma" vlastnú osobu. Prezidentka má z titulu svojej funkcie v porovnaní s bežnými občanmi oveľa viac možností, ako sa brániť proti ohováraniu, najmä mediálnych. Snahy o kriminalizáciu vyjadrení proti nej hraničia so zneužívaním moci. Vypínajú weby bez rozhodnutia súdu, v znormalizovanej verejnoprávnej televízii už v diskusiách nenájdete oponentov, ostrakizujú nepohodlných ľudí a politici si zabezpečujú cez súdy umlčiavanie kritiky? Čo bude nasledovať? "Ľudia sa boja, že všetko stratia, tak mlčia. A nakoniec všetko stratia, lebo mlčia," napísal (dosiaľ nezakázaný) veľký ruský spisovateľ Fiodor Michajlovič Dostojevskij.

Nemlčte! Nenechajte si zapchať ústa a vziať svoju slobodu! Sloboda je bezcenná, ak majú všetci rovnaký názor a prejavuje sa až tým, ako sa správame k tomu, s kým nesúhlasíme. Aj ja si myslím o Zuzane Čaputovej, že nezastáva záujmy Slovenskej republiky. Aj ja si o nej myslím, že je slúžkou veľmocenských záujmov USA. Aj ja si o nej myslím, že je hanbou tohto štátu a že by mala odísť. A ak si to myslíte aj vy, nebojte sa to dať slušným spôsobom najavo. Všetkých nás umlčať nedokážu.

... toľko článok Eduarda Chmelára ... 

...

Ako sa vyjadril k veci Ľuboš Blaha ? Tu je jeho komentár zverejnený na jeho facebookovom profile z 24. marca 2022 :

TEN POCIT, KEĎ SA ČAPUTOVÁ BOJÍ VAŠEJ KRITIKY.

Pred dvoma rokmi som vyhral nad Esetom v prakticky totožnej veci. Zvíťazím aj nad Čaputovou - budeme sa tvrdo brániť a slobodu si nenecháme vziať.Ale z politického hľadiska je vrchol arogancie, že namiesto toho, aby prezidentka riešila sociálne problémy Slovákov, ona rieši svoje komplexy. Jej útok na mňa chápem ako splašenú reakciu na posledný prieskum, kde prišla o 10 percent - a už to bude iba horšie, pani Čaputová, Kiska by vám o tom vedel rozprávať ...

... toľko stručne Ľuboš Blaha ...

...

Museli by sme byť veľmi hlúpi, aby sme sa jednaznačne nestotožnili s Eduardom Chmelárom s jeho výrokmi v poslednom odstavci jeho vyššie uvedeného článku. Aj totálny "blbec" vie, že je to pravda. Žiadne teatrálne prejavy, či okázalé prázdne gestá na tom nič nezmenia. Máme mlčať? Takú ešte nehrali v tejto vetve Stvorenia! 

Kometovať výroky súdov sa nepatrí? Omyl vážení. Pokiaľ sú títo ľudia (sudcovia) platení z peňazí daňových poplatníkov, tak sa budú komentovať, či sa to niekomu páči alebo nie. Najmä pokiaľ si uvedomíme judikatúru Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu, ktorá jasne hovorí, že sudca nielenže musí byť nestranný, ale sa musí javiť aj navonok pred spoločnosťou, že je nestranný. A toto je zásadné. 

Súdna moc si nemôže uzurpovať uniformné frázy o svojej ochrane, pokiaľ jej autorita nie je prirodzená, vzbudzuje vážne obavy o nestrannosti, spravodlivosti, objektivite, účelovom zneužívaní, a je úplne jedno o koho ide. Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ nie je súdna moc prirodzeným morálnym vzorom, mravnou a etickou špičkou v spoločnosti, odbornosť nevynímajúc, je vymaľované, rešpekt mať nebude a nič s tým neurobí. Musí to vyžarovať pravdivo "zvnútra".

Preto patrí úcta všetkým sudcom na Slovensku, ktorí sa neboja postaviť proti skarikovaným a nenormálnym procesom tejto vlády.

Je síce pravdou, že v prípade opodstatnenosti má byť integrite osobnosti poskytnutá primeraná ochrana a prípadne aj reparácia závadného stavu. Jedine v prípade opodstatnenosti, zdôrazňujeme! 

Pokiaľ však objektívne vnímame nielen fakty, ale aj širšie súvislosti, presahy a správanie sa Čaputovej celistvo, aj výrokovú logiku a pravdivý výklad pojmov (čo na Slovensku väčšinou absentuje), je nepochybné, že niet čo dodať k vyššie uvedeným vyjadreniam Eduarda Chmelára. Proste je to tak a bodka. 

V prípade, keď nedokážeme zvládnuť pravdivý výklad pojmov, nie je logicky možné sa posúvať v úrovni pravdivosti a teda ani spravodlivosti. Filozofia sa stáva v takom prípade neživou, je len opisnou a plochou pavedou. 

S ľadovým kľudom je pritom jasne možné konštatovať, že objektívna podstata sa nedá nijako oklamať. Procesy očisty sú možno zdanlivo pomalé, ale len zdanlivo. Temné systémy na Zemi aj v duchovnom pozadí sveta sa postupne anihilujú a je to vidieť, pokiaľ nie sme slepí aj z udalostí posledných dní. Dalo by sa povedať, že "temné kreatúry" sa dostávajú postupne mimo hmotný svet a postupne sa aj v duchovnom pozadí neutralizujú. Ľudské bytosti ale nemôžu spať a dôležité je nebyť pasívni.

To je ale na inú debatu ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

https://www.ariadneknihy.sk/