Maďarsko odmieta prijať na svoje územie ďalšie vojenské jednotky NATO

10.02.2022

Maďarsko odmieta prijať na svoje územie ďalšie vojenské jednotky NATO. "Nepotrebujeme ďalšie vojská," vyhlásil šéf diplomacie Szijjártó !


Maďarský minister zahraničných vecí zároveň vyzval USA, Európu i Rusko, aby pokračovali v rokovaniach v záujme toho, aby zabránili najhoršiemu scenáru. 


Maďarsko neprijme na svoje územie ďalšie vojenské jednotky NATO, citoval v stredu spravodajca TASR vyjadrenie šéfa maďarskej diplomacie Pétera Szijjártóa pre spravodajskú televíziu Euronews.

"Spojené štáty poslali ďalších vojakov do Poľska, Nemecko posilnilo jednotky v Litve, vojská NATO sú už umiestnené v Estónsku, Lotyšsku i v Litve," povedal Szijjártó a podčiarkol, že na maďarskú pôdu už neprídu ďalšie vojenské jednotky.

"Nesúhlasili sme, a ani nesúhlasíme s tým, pretože už máme na svojom území vojská NATO - maďarskú armádu, ktorá je vo vhodnom stave, aby zaručila bezpečnosť krajiny. Nepotrebujeme teda ďalšie vojská," zdôraznil šéf maďarskej diplomacie.


Rusko poslalo vojská k hraniciam Ukrajiny a Spojené štáty tvrdia, že sa tak pripravuje na inváziu. Moskva viackrát poprela tieto obvinenia," dodal Szijjártó. Zároveň vyzval USA, Európu i Rusko, aby pokračovali v rokovaniach v záujme toho, aby zabránili najhoršiemu scenáru.

Najviac by prípadným vypuknutím vojenského konfliktu podľa jeho slov trpela stredná Európa.


Zdroj: sme.sk / InfoVojna

...

 ... to je zrejme náhoda. Možno by nám mali naši odborníci z ministerstva obrany SR vysvetliť, prečo sa to deje. Lebo oni to vedia. Najmä, keď sa vyjadrujú k charakteru a významu udalostí v novembri 1989 v čase, keď mali vek 8 rokov :-) ...

Niet pochýb o tom, že vzdelanie ani zďáááleka neznamená múdrosť ... dokonca predstavte si, že ani to "americké vzdelanie" to negarantuje.

© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

https://www.ariadneknihy.sk/