"KABARET" V PRIAMOM PRENOSE ... alebo AKO VYZERÁ ÚPADOK VLASTNEJ SEBAREFLEXIE ...

01.02.2022

Soros označil čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga za "najväčšiu hrozbu" súčasnej spoločnosti ...


Americký miliardár George Soros označil čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga za "najväčšiu hrozbu, ktorej dnešná spoločnosť čelí".


V pondelok 31. januára to povedal na otvorení panelu "Hooverovho inštitútu". Si Ťin-pching podľa neho vládne zastrašovaním a nikto sa mu neodváži povedať to, čo nechce počuť.

Soros poznamenal, že Čína čelí hospodárskej kríze zameranej na trh s nehnuteľnosťami, ktorý bol hlavným motorom rastu od nástupu Si Ťin-pchinga k moci v roku 2013.

Miliardár povedal, že v septembri 2021 bolo oveľa viac predávajúcich ako kupujúcich a ceny nehnuteľností začali klesať. Soros naznačil, že sa uvidí, ako sa úrady vyrovnajú s krízou.

Americký miliardár upozornil aj na vážny demografický problém v Číne. Pôrodnosť v Číne je podľa neho oveľa nižšia, ako ukazujú zverejnené čísla. Odborníci odhadujú, že skutočná populácia je asi 130 miliónov pod oficiálnym číslom 1,4 miliardy. Soros verí, že by to mohlo prehĺbiť realitnú krízu, viesť k nedostatku pracovnej sily, fiškálnej záťaži a spomaleniu.

Si Ťin-pching navyše čelil vážnym problémom s vakcínami, tvrdí Soros. Tieto boli vyvinuté na boj proti wuhanskému variantu koronavírusu, ale svet už bojuje s inými variantmi, najprv s kmeňom "delta" a teraz s "omikronom", poznamenal miliardár. Soros naznačuje, že Si Ťin-pching nerozpozná problém, kým nebude znovu zvolený na tretie funkčné obdobie.

Keďže zimné olympijské hry sú prestížnym projektom Si Ťin-pchinga, administratíva robí všetko pre to, aby bol úspešný. Športovci sú izolovaní od miestneho obyvateľstva, ale Soros sa domnieva, že po udalosti je nepravdepodobné, že by celomestské lockdowny proti "omikronu" pomohli.

Soros vyjadril nádej, že Si Ťin-pchinga by mohol nahradiť niekto menej represívny. Tým by sa podľa neho eliminovala najväčšia hrozba, ktorej dnes spoločnosť čelí.

V roku 2019 Soros označil Si Ťin-pchinga za najnebezpečnejšieho odporcu "otvorených spoločností". Čína je podľa neho najbohatším, najmocnejším a technologicky najvyspelejším autoritatívnym režimom na svete. Preto možno vodcu ČĽR nazvať nebezpečným odporcom "otvorených spoločností", keďže má nástroje kontroly na získanie výhod.

Zdroj: sk.news-front.info / InfoVojna

...

foto: Andrea Svinčiak  (Pohľad z Lipovianskej rozhľadne na Nízke a Vysoké Tatry)

Je skutočne zábavné, keď práve "deduško svetový filantrop" nálepkuje najväčšie hrozby sveta, teda ehm ... par don, vyjadruje svoj názor na čínskeho prezidenta. Tentokrát skutočne pobavil. My neobhajujeme čínskeho prezidenta.

Namiesto toho, aby sa filantrop aspoň pokúsil (pokiaľ mu to pamäť ešte umožní), pouvažovať nad sebou a svojou sebareflexiou, čo nastváral za ľudskú mravnú špinu vo svojom bohatom živote. Napríklad ešte z čias keď sa volal Gyorgy Schwartz, (podľa svojho rodu), čo úžasné produkoval tesne po 2. svetovej vojne, alebo na burze v 80. rokoch minulého storočia a podobne, aké to malo dopady na svet ...

Čo už, zatiaľ nebol na to čas, všetko je v porádku.  

O nič menej zábavný nie je práve v tomto "kabarete" ani jeho nevydarený pokus o prekrytie toho, čo je podstatné a oveľa nebezpečnejšie než ako popisuje on. 

Ďuri báči, opäť vedľa. Ten, kto nevníma len 5. fyzickými zmyslami, veľmi ľahko zistí, čo skrývate. Nepodarilo sa :-)

Ale ono to vylieza von postupne aj tak. Nie všetci mladí ľudia sú kúpiteľní. A najväčšia životná tragédia je v tom, keď sám vnútorne príde niekto na to, že je už nepotrebný, pretože ním vytváraný chaos už nie je pre svet zaujímavý. 

Miliardári veľmi dobre vedia (3000 fešákov) a preto aj poniektorí zle spia, že bez zapojenia širokých más na Zemi do ich finančných tokov je akýkoľvek kapitál bezcenný ... áno, na Mars to nevyveziete :-)

Príroda a Planéta Zem to taktiež veľmi dobre vedia, v tom je ten vtip :-)

Mimochodom, čo je to tá "otvorená spoločnosť" ? My to vieme, aj mnoho filozofov to vie a aj mnoho ľudských bytostí, zrejme preto sa stráca už jej zmysel a nepatrí do trvalej evolúcie Ľudských bytostí :-)

Je to podobný kabaret, ako úbohé projekcie nízkych frekvencii astrality, ktoré sa snažia v praktickom živote (väčšinou anonymne) globalisticky dôležito tváriť a programovať podvedomie niektorých jedincov tým, že melú dookola "dementnú uspávanku bu, bu, bu", lebo bude "total control". Aký to má význam a zmysel?

Ich pravdivosť sa pohybuje asi v takej úrovni, že "čo si zajtra obujem na nohy". Kvalitné riešenia pritom nemajú (takmer nulová tvorivosť), teraz vedia "odčítať" to, čo poznáme min. 80 rokov, možno aj dlhšie ...

Planéta Zem nemá problém "uživiť" 11 až 15 miliárd ľudských bytostí pri etickej úrovni života väčšiny, bez koristníckeho zneužívania konzumným egoizmom nadspotreby. Preto je dôležité zvyšovať úroveň etiky na prvom mieste vo vyváženosti s vedeckým a technologickým pokrokom spoločnosti. Bez vyššej úrovne "uzemneného" Vedomia to ale nepôjde.

Priaznivý evolučný vývoj podporuje len také procesy riadenia, ktoré namiesto "nálepkovania a tárania" spolupracujú vyvážene so živými celkami (Príroda a Planéta Zem). 

Podobne tak, "Londýnske teatrálne pršteky z domov, kde sú veľké kľučky na dverách" majú na sebe pripojených stále menej nitiek ... tie smerom do Číny sa trošku potrhali :-)


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

https://www.ariadneknihy.sk/