JE TOTO MOŽNÉ ?!

04.06.2022

Sme zhrození. Okrem katastrofálnych výsledkov činnosti vládnej garnitúry prepadlíkov na Slovensku za posledné 2 roky spolu s cukrovou vílou v neexistujúcom čele nášho štátu, sme boli opäť pasovaní, áno, my občania Slovenska, do pozície menejcenných truľkov, bez vlastnej hrdosti a dôstojnosti. Nevšimli ste si nič? 

Tieto temné sily pôsobia žiaľ najmä na nevedomej (podvedomej) úrovni.


Prečo? 1. júna 2022 by sa Ján Francisci Rimavský (1. jún 1822 - 7. marec 1905) dožil 200 rokov. Bola to Ľudská bytosť, osobnosť s veľmi slušným duchovným nadhľadom a napojením, ktorá niesla punc hlboko ľudských cností a čistoty. Jeho význam pre Slovenské dejiny je podstatne väčší, resp. vyšší, než sa píše v knihách. Tu nejde len o to, že bol prínosom pre štúrovcov. Je to aj o energii, ktorú prinášal v náročných časoch, svojou schopnosťou noblesného vyváženia a prienikov rôznych názorov pre podporu ideálov oslobodzujúcich podceňovanie našich koreňov a štátnosti, hrdosti, či svojbytnosti. Prinieslo to aj významné výsledky.


Prosím pekne, videli ste nejakú oslavu tejto bytosti a významnej osobnosti našich dejín zo strany slovenských politických špičiek, či našej krásavice z Grassalkovičovho paláca? My nie. Preto sme si ho pripomenuli čítaním kvalitných diel a pravdivých historických informácii, ktoré preukazujú prínos Francisciho pre Slovákov. Uvedomili sme si to o to viac, keď sme mali možnosť vidieť včera tú úpadkovú kvalitu kultúry mládeže po večeroch na námestí a verejných priestranstvách. No katastrofa, presne tak, ako hore, tak aj dole. Každý druhý mladý človek potetovaný (okrem iného ...). Katastrofa. Radšej sme odišli preč s priateľmi, v parku, či v lese to bolo lepšie :-)

Nevadí, hlavne, že p. Čaputová obdivuje monarchistické maniere, evidentne prehnane okázalým obdivom ku britskej kráľovnej Alžbete II., ach, aké je to len úbohé a nevkusné. Bŕŕŕ. Je nám zle z toho, z tej skazenosti a ničotnej špinavosti. Kde by ste boli vy "slovenské pseudoelity", nebyť Francisciho?


Prosím nenechajte sa, apoň tí, ktorí ešte trošku ste pri sebauvedomení, stiahnuť týmito skutočne zvrátenými prejavmi trápnej náklonnosti, vyprázdnenej od úprimnosti a čistoty. Na jednej strane tričká s nápismi Ukrajina, ale na druhej strane evidentné podceňovanie osobností vlastného národa a teda znevažovanie úcty k vlastnému národu. Nie, toto sa nedá ospravedlniť, že ... sa na to pozabudlo, ... jáááj prepáčte, že stalo sa, ... podobne ako nedávno pri udeľovaní štátnych vyznamenaní.

Už aj deti nás zasypávajú otázkami, že aká je tupá ... "ako je toto možné, že sa do čela štátu dostal niekto s takouto úrovňou?" Deti vám povedia doslova, "že to robí naschvál". Skutočne šťavnaté debaty :-). Ani si neviete predstaviť, aké to bude mať dôsledky pre mladé a budúce generácie (už teraz to vidieť), pretože za konzum a kariéru sa bez Ľudských hodnôt schovať nedá, dobehne vás to a nakoniec zničí. Lingvisti majú evidentne problém, zaradiť tento úpadok do ekvivalencie so slovným spojením.

Nuž čo, teraz chodíte mnohí so sklonenými hlavami, čo ste to zvolili? Neviete sa pozrieť do očí. Česť výnimkám. Mikanie plecom vám nepomôže. Už je zrealizovaný hrubý energetický nános toxicity, ktorý preukázateľne škodí ... Mier vzniká znevažovaním vlastných hrdinov? Asi nie.

Prestante byť konzumnými zvieratkami s plnými košíkmi v obchodných reťazcoch a zistite prosím odpoveď na otázku, prečo ste sa narodili na Zemi a priamo na Slovensku? (česť výnimkám)

Čakanie na odpoveď trvá niekedy dlho, ale je to stále lepšie ako nikdy ... 


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, jún 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, jún 2022

https://www.ariadneknihy.sk/