CHORVÁTSKO stiahne svojich vojakov zo síl NATO vo východnej Európe v prípade konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou

26.01.2022

Chorvátsko stiahne svojich vojakov zo síl NATO vo východnej Európe v prípade konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou, oznámil chorvátsky prezident. Ukrajina podľa neho nemá čo hľadať v NATO a označil ju za jednu z najskorumpovanejších krajín, v ktorej došlo k prevratu !


Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí si v utorok predvolalo chorvátsku veľvyslankyňu v Kyjeve, aby ju informovalo o neprijateľnosti nedávnych vyjadrení chorvátskeho prezidenta Zorana Milanoviča.

Chorvátsky prezident Zoran Milanovič vyhlásil, že chorvátska vláda stiahne svojich vojakov zo síl NATO vo východnej Európe v prípade konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.

"Pozerám správy, podľa ktorých NATO - nie samostatný štát, ani Spojené štáty - posilňuje svoju prítomnosť, posiela prieskumné lode. My s tým nemáme nič spoločné a ani nechceme mať, to vám garantujem," povedal Milanovič.

"Ak dôjde k eskalácii, stiahneme všetkých do posledného chorvátskeho vojaka. Nemá to nič spoločné s Ukrajinou alebo Ruskom, má to čo do činenia s dynamikou vnútornej politiky USA, (prezidenta) Joea Bidena a jeho administratívy, ktorú som podporoval, jedinú v Európe... ale vidím nebezpečné správanie v otázkach medzinárodnej bezpečnosti," dodal.

Podľa Milanovičovho názoru vláda na Ukrajine sa na prelome rokov 2013 a 2014 nezmenila demokraticky, ale prevratom, a pre takú krajinu nie je v NATO miesto. Ukrajinu tiež označil za jednu z najviac skorumpovaných krajín sveta.

Chorvátsky prezident Zoran Milanovič vyhlásil, že vláda na Ukrajine nebola vymenená demokraticky, ale štátnym prevratom, a že táto krajina nemá miesto v NATO. Podľa jeho názoru by sa Chorvátsko, ktoré je členom aliancie od roku 2009, nemalo zapájať do súčasných udalostí okolo Ukrajiny, cituje chorvátske médiá portál Echo24.

"Ukrajina nemá miesto v NATO. Keď sa na Ukrajine menila moc, toto hnutie, ktoré bolo všetko iné ako demokratické, bolo prevratom, pri ktorom bolo zabitých 50 ľudí. Prebehlo to nasledovne: Ukrajina ide na Západ, v Rusku nemá čo hľadať, v EÚ bude med a mlieko," vyhlásil Milanovič, ktorý zároveň označil Ukrajinu za jednu z najzkorumpovanejších krajín.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí si v utorok predvolalo chorvátsku veľvyslankyňu v Kyjeve, aby ju informovalo o neprijateľnosti nedávnych vyjadrení chorvátskeho prezidenta Zorana Milanoviča na adresu Ukrajiny. Napísala o tom agentúra Ukrinform.

Rezort diplomacie veľvyslankyni Anici Džamičovej tlmočil žiadosť, aby prezident Milanovič verejne vysvetlil svoje vyhlásenia o členstve Ukrajiny v NATO a nevhodnosti pomoci Kyjevu v napätej situácii na hraniciach s Ruskou federáciou.

Ukrajinskí diplomati v rozhovore s chorvátskou veľvyslankyňou zdôraznili, že vyhlásenie Zorana Milanoviča o udalostiach tzv. Revolúcie dôstojnosti "uráža pamiatku Ukrajincov a cudzincov, ktorí položili svoje životy za európsku budúcnosť Ukrajiny".

Ministerstvo tiež vyjadrilo hlboké sklamanie z vyjadrení prezidenta Chorvátska o členstve Ukrajiny v NATO a nevhodnosti pomoci Ukrajine na pozadí ruskej agresie. Ministerstvo poukázalo na to, že vzhľadom na trpkú skúsenosť chorvátskeho ľudu s vojnou je tento jeho výrok "v rozpore so všeobecnými ľudskými hodnotami".

Ruské weby v utorok večer informovali, že Milanovič bol "ako antiukrajinský propagandista" zaradený do databázy Myrotvorec. Je to ukrajinská webová stránka, ktorá vznikla v roku 2014. Jej správcovia na nej vytvárajú databázu všetkých ľudí, ktorí majú podľa ich názoru protiukrajinské postoje, prejavené vyjadreniami alebo činmi.

Agentúra RIA Novosti dodala, že oficiálne stránka Myrotvorec nemá nič spoločné s ukrajinskými vládnymi úradmi. Napriek opakovaným požiadavkám ľudskoprávnych organizácií či OSN vláda v Kyjeve prístup na tento web neblokuje.


Zdroj: topky.sk / InfoVojna


Priatelia nie sme sami, ktorí nechcú agresiu vyvolávanú lživými intrigami a výmyslami NATO a USA V SRDCI EURÓPY !

POSOLSTVO MIERU NECH NÁS ĽUDSKÉ BYTOSTI SPRAVÁDZA !


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/