Arcibiskup Carlo Maria Viganò obvinil Deep state a jeho sluhov ... 

09.03.2022

Arcibiskup Carlo Maria Viganò obvinil Deep state a jeho sluhov v USA, EÚ a NATO z vyvolania konfliktu na Ukrajine a démonizovania Ruska: "Západ využíva Zelenského na svoje účely. Médiá, rovnako ako pri Covide, prostredníctvom lží pochovali realitu".


"Je to pasca pre Rusko rovnako ako pre Ukrajinu, ktorá využíva obe krajiny na to, aby umožnila globalistickej elite zrealizovať svoje zločinecké sprisahanie," napísal vo svojom liste bývalý apoštolský nuncius v USA, arcibiskup Carlo Maria Viganò.

Arcibiskup a vatikánsky diplomat Carlo Maria Viganò, ktorý je otvoreným kritikom pápeža Františka zverejnil v pondelok (7. marca) list, v ktorom obviňuje "deep state" ("temný štát" ) a jeho sily pôsobiace v USA, Európskej únii a NATO z vyvolania súčasnej vojny a démonizuje Rusko.

Zásah NATO a Európskej únie do ukrajinskej politiky je podľa neho nelegitímny a západné médiá pochovali realitu pod hromadou klamstiev.

"Ak boli svetové médiá doteraz schopné bezostyšne klamať v otázke, ktorá má prísne vedecký význam, šíriť lži a zatajovať skutočnosť, mali by sme si položiť otázku, prečo by v súčasnej situácii mali zrazu znovu objaviť tú intelektuálnu poctivosť a rešpektovanie etického kódexu, ktoré Covid všeobecne popiera.," uviedol Viganò.

"Zdá sa, že Bidenova administratíva, ako aj NATO a Európska únia vo všeobecnosti chcú zámerne udržiavať situáciu zjavnej nerovnováhy a znemožniť akýkoľvek pokus o mierové urovnanie ukrajinskej krízy," povedal.

Správy veľkých "mainstreamových" médií odrážajú stratégie USA a krajín EÚ. Tieto publikácie zodpovedajú vyjadreniam západných politikov a sú prezentované ako jediné pravdivé, pričom prakticky neponechávajú žiadnu šancu na objektívne informácie, povedal Viganò. Poukázal na snahy Západu zaviesť na Ukrajine vlastné pravidlá.

Predstaviteľ Vatikánu zároveň uviedol, že Kyjev zodpovedá za mnohé - napríklad prenasledovanie rusky hovoriaceho obyvateľstva v krajine, budovanie biolaboratórií pod záštitou Pentagonu a útoky na tých, ktorí nesúhlasia so súčasnými ukrajinskými orgánmi.

"Spojené štáty americké a európske štáty nesmú marginalizovať Rusko, ale musia s ním vytvoriť spojenectvo, a to nielen s cieľom obnoviť obchod v záujme prosperity všetkých, ale aj v záujme obnovy kresťanskej civilizácie, ktorá jediná bude schopná zachrániť svet pred transhumánnym a medicínsko-technickým globalistickým monštrom," napísal arcibiskup vo svojom takmer 10-tisícovom liste.

Arcibiskup vo svojom liste uviedol, že Putin bol zahnaný do kúta agresívnym NATO podporovaným USA, ktoré sa snažia eskalovať konflikt v záujme vlastných výhod. "Je to pasca pre Rusko rovnako ako pre Ukrajinu, ktorá využíva obe krajiny na to, aby umožnila globalistickej elite zrealizovať svoje zločinecké sprisahanie," napísal Viganò.

Takzvané demokratické štáty podľa Vigana zaviedli "cenzúru a intoleranciu" voči odlišným názorom. Pandémia túto dynamiku ešte zhoršila, povedal arcibiskup a dodal, že globálne médiá "bezostyšne klamali" v spolupráci s vládami a katolíckou hierarchiou.

Viganò povedal, že "ostrakizácia" tých, ktorí sa postavili proti podávaniu vakcín COVID-19, je podobná zaobchádzaniu s tými, ktorí odmietajú nazvať Putina "okupantom" alebo "tyranom".

Vatikán opakovane odmietol námietky voči vakcínam na základe ich vývoja alebo testovania s líniami kmeňových buniek pôvodne získaných z potratených plodových buniek. Pápež František sa pripojil k celosvetovým provakcinačným kampaniam a nazval očkovanie "aktom lásky". Pápežská akadémia pre život, vatikánsky think-tank poverený podporou života od počatia po prirodzenú smrť, viackrát vyzvala katolíkov, aby sa dali zaočkovať.

Viganò prevzal zdôvodnenie ruského prezidenta Vladimira Putina, prečo zaútočil na Ukrajinu, a vyjadril poľutovanie nad nedostatočným mediálnym pokrytím údajných neonacistických skupín na Ukrajine, ktoré údajne útočili na rusky hovoriacich Ukrajincov v autonómnych východoukrajinských oblastiach Doneck a Luhansk. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zosmiešnil myšlienku, že za osemročným konfliktom na východe jeho krajiny, ktorú Rusko napadlo v roku 2014, je nacizmus.

List bol druhou obhajobou ruskej invázie, ktorú v posledných dňoch vyslovil významný cirkevný predstaviteľ. Moskovský patriarcha Kirill, hlava ruskej pravoslávnej cirkvi a Putinov spojenec, v nedeľňajšej kázni zopakoval dlhodobé tvrdenie, že Západ chce presadiť prax organizovania sprievodov homosexuálov ako test lojality k jeho hodnotám, medzi ktoré patrí aj akceptovanie homosexuality. Ako povedal v nedeľu, vojna na Ukrajine je dôsledkom toho, že východné regióny sa odmietli pdvoliť.

"Ak ľudstvo prijme, že hriech nie je porušením Božieho zákona, ak ľudstvo prijme, že hriech je variáciou ľudského správania, potom ľudská civilizácia skončí," povedal Kirill na predveľkonočnej slávnosti známej ako Nedeľa odpustenia.

Viganò však vidí hlbšie sprisahanie s cieľom zaviesť nový svetový poriadok. Arcibiskup vymenoval Organizáciu Spojených národov, NATO a Medzinárodný menový fond, ako aj Európsku úniu a miliardárov filantropov, ako sú George Soros a Bill Gates, a identifikoval globálne sprisahanie iniciované americkým "temným štátom" s cieľom zaviesť svetovú vládu založenú na ekonomických záujmoch a progresivizme.

Viganò vykreslil Zelenského ako bábku Európskej únie, sympatického outsidera, ktorý bol predstavený, aby podnecoval nálady Ukrajincov proti Rusku.

"Obraz Zelenského je umelým produktom, mediálnou fikciou, operáciou na manipuláciu konsenzu, ktorá však dokázala v ukrajinskej kolektívnej predstavivosti vytvoriť politickú postavu a ktorá v skutočnosti, nie vo fikcii, dokázala uchopiť moc," napísal bývalý vyslanec Vatikánu o ukrajinskom prezidentovi, ktorý je Žid.

Ukrajincov nazval "rukojemníkmi" globalistického totalitného režimu a odporučil im, aby sa nepridávali k EÚ. Namiesto toho, napísal Viganò, musia európske národy hľadať svoju nezávislosť tým, že znovu nájdu svoju "suverenitu, svoju identitu, svoju vieru. Svoju dušu."

"Prosperujúce a nezávislé národy, odlišné svojimi etnickými, jazykovými, kultúrnymi a náboženskými špecifikami, sa zmenili na beztvarú masu ľudí bez ideálov, bez nádeje, bez viery," povedal diplomat.

Arcibiskup však zároveň vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby "obrátil karty" proti "globalistickému triku" a ponúkol Ukrajine mierové východisko. "Čím viac bude Putin veriť (sám sebe), že má pravdu, tým viac bude dokazovať veľkosť svojho národa a lásku k svojmu ľudu tým, že nepodľahne provokáciám," dodal.

Celý list arcibiskupa Carlo Maria Viganò v angličtine si môžete prečítať TU.


Zdroj: religionnews.com / sk.news-front.info / InfoVojna

...

Arcibiskup Carlo Maria Viganó je známy okrem iného aj ako autor knihy Mors Tua Vita Mea (Tvoja smrť je môj život) v talianskom originále. Kniha, ktorú editoval profesor Massimo Viglione, obsahuje eseje aj od biskupa Athanasia Schneidera a šéfredaktora LifeSite Johna-Henryho Westena. Podtitul znie: "Účel nesvätí prostriedky".

My sme jednoznačne za ukončenie krviprelievania a vojenského konfliktu na Ukrajine. Odmietame nenávisť, násilnie, vojnu. Treba si však uvedomiť, kto stále prilieva olej do ohňa. Zatiaľ to vyzerá na lokálny konflikt, avšak máme tu operujúce temné sily a systémy, ktoré si nedajú pokoj a stále podporujú militantné dynamické pôsobenie a lžou vytváraný chaos. Namiesto toho je potrebný ZMIER. Nepochybne potenciálnym nebezpečenstvom sú zistené viaceré biolaboratóriá pre tvorbu biologických zbraní.

O nič menej nebezpečné však nie sú tendencie smerujúce k operovaniu žoldáckych štruktúr z krajín NATO. Toto je špinavá skazenosť a hra, ktorá nič dobré nikdy neprinesie. Rusko totiž v prípade zistenia takejto operácie ju bude považovať za aktívnu inváziu na Ukrajinu a okamžite bude reagovať.

Skúste sa pozrieť na to z vyššieho nadhľadu, komu tento štváčsky stav vyhovuje aj v súvislosti s potrebou totalitného režimu na Planéte Zem? 

V každom prípade sa opäť niekto prerátal ...


A to nám ešte "na hulváta" Čaputová šplechne do očí, že "na Slovensku sme sa ešte nikdy tak dobre nemali ako teraz". Čo si to vlastne dovoľuje? Robí si srandu z bežných ľudí? Neuveriteľná bezočivosť a arogancia. Naopak, taká špina, ako je momentálne v politických elitách a taký rozvrat - totálna katastrofa tu na Slovensku ešte nikdy neboli !!!


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

https://www.ariadneknihy.sk/