Ako vyzerá TOTÁLNA NEKOMPETENTNOSŤ a NEPRAVDIVOSŤ ?

11.09.2022

Ako vyzerá totálna nekompetentnosť a nepravdivosť u človeka na Zemi?

Odpovede je možné vyčítať (aj medzi riadkami) vo včerajšom plytkom vyjadrení pani Čaputovej. I keď je umenie udržať sa vo vyváženosti emócii pri takýchto prejavoch, podarilo sa nám to. Aj napriek tomu, že sa striedal plač a smiech.

Energetickou nosnou esenciou tohto prejavu bola nepravdivosť a falošnosť. Neúprimný sentiment žiaľ podopretý pseudomorálkou, je to, čo prekvitá v Grasalkovičovom paláci už nejaký ten piatok. Čo sa dá robiť. To, čo si poniektorí občania Slovenska vybrali, to majú. Pritom to vopred bolo tak jasné, ako studňa a čistý prameň v lese, že to takto dopadne. 

Prejav zverejnila pani Čaputová na sociálnej sieti. Slušne je možné tento prejav považovať za zbytočný. Akokoľvek sa snaží pani Čaputová o vzbudzovanie pocitov úprimnosti (hraničiacimi až s pokusmi o vzbudzovanie ľútosti), o to viac je možné vnímať nevyzretosť, ktorá nemá nič spoločné s patričnou úrovňou štátnika a dámy. Zúfalo nekompetetný prístup sa totiž nedá nahradiť ani prekryť vyvolávaním nepravdivého stavu "nedostatku kompetencii". V žiadnom prípade nie je možné hovoriť pri tomto prejave o objektivite, je to až neuveriteľne nízka frekvencia pravdivosti (možno 2 až 3 %).


Aj dieťa dokáže rozpoznať vysokú úroveň toxicity a nepravdivosti v tomto prejave. Ako niekto môže tak bezočivo očakávať (v tomto prípade pani Čaputová), že mu niekto uverí, ako ju dojíma, keď počuje hrať v zahraničí slovenskú štátnu hymnu, keď v prípade veľmi významných výročí napríklad Slovenských významných dejateľov, osobností, duchovných opôr v našej histórii, o nich ani nezakopne, ignoruje ich, ba dokonca vedome prejavuje jasnú nedôležitosť týchto udalostí a osláv (viď napríklad oslavy výročí Štúrovcov a ďalších zásadných udalostí Slovenskej štátnosti ... je to strašné). Ako uveriť osobe, ktorá má zásadné medzery ešte aj v tom, že pri kondolencii sa úprimná sústrasť "neželá" ale "sa vyslovuje". Nevadí, na Slovensku predsa už nič nevadí, všakáno?!

Encyklopedické zachytenie prešľapov, či totálnych prúserov hrubého zrna pani Čaputovej nie je to najdôležitejšie, i keď nie je vylúčené, že by to možno bol svetový bestseller. Podstatné je, aby sa prebrala, aspoň trošku oproti jej vyššiemu štandardu. Zmeska neschopnosti a nekompetentnosti, ktorá sa prekrýva pri únikoch od zodpovednosti falošnosťou a aroganciou, nie sú cestou k Pravde, Svetlu. Je to až neuveriteľné, aká stratená je pani Čaputová vo svojej funkcii, ide o totálnu vychýlenosť, nepochopenie zmyslu, poslania tejto funckie. Právne je to minimálne na jedno knižné dielo. Podobne ako s nepochopením toho, čo je to MIER, ako vzniká a ako sa podporuje mier vo svete. Toto je obrovská hanba, človeku je z toho zle ...

Je až neuveriteľné, koľko finančných prostriedkov z peňazí daňových poplatníkov sa premrhá na platy takýchto persón ako je pani Čaputová, my Slováci sme fakt neschopní hospodáriť (česť výnimkám). Hrôza. Pritom niektorí ľudia nemajú čo jesť, toto je katastrofa. Na najvyššiu mieru tuposti a nezmyslov, skazeností premrháme najviac finančných prostriedkov. Dialnica z Bratislavy do Trnavy sa začala stavať v roku 1975. A kde sme teraz? Je to nehanebné, to čo spája ľudí, ničíme.

Možno sa poučíme. Prezident ako Ľudská bytosť by mal byť osobnosť, ktorá svojim duchovným naladením dokáže spájať, vážiť si spoločnosť, národ, prinášať impulzy, ktoré povznášajú spoločnosť na vyšší mravný a etický spoločenský rozmer, zmysel existencie, naznačovať riešenia a ponúkať konceptuálne jasné tézy, byť aj určitým puncom a oporou zvrchovanosti a zdravej hrdosti historického jadra národa.

Smerom dovnútra podporovať duchovné aj hmotné piliere poslania a zmyslu štátnosti, zveľaďovať jej život, navonok reprezentovať štát ako suverénny, hrdý, sebavedomý a svojou hodnotou potrebný pre celok.

 Nie vo forme úbohého vazalstva ale naopak jasného poslania a duchovnej úlohy v hmotnom živote, ktorá je jedinečná. Nikto nie je dokonalý, ako sa hovorí, ale toto je vrchol úbohosti a nedôstojnosti, na akú úroveň degradoval punc výkonu funkcie Prezidenta SR. Ako dáma, by zrejme pani Čaputová mala mať toľko sebaúcty, že pokiaľ nedokáže ani len minimálne prijať sebareflexiou zodpovednosť za to, čo sa deje na Slovensku, mala by sa aspoň s troškou cti sama vzdať funkcie.


    © Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, september 2022

    © Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, september 2022

https://www.ariadneknihy.sk/