VÝZNAMNÉ SPOJENIA MEDZI PYRAMÍDAMI V GÍZE a OBLASŤOU CYDÓNIA NA MARSE (2. pokračovanie)

27.06.2022

Milí priatelia, i keď drvivá väčšina Slovákov oprávnene v prítomnosti vyjadruje svoj hnev nad pani Čaputovou, ktorá nevie, čo sa s ňou deje ako bytosťou v duchovnom pozadí (i keď bola pripravovaná na svoju existenčnú blamáž dlhé roky), my v dnešnom článku budeme pokračovať v téme, ktorú sme začali v článku zo dňa 15. júna 2022.


Pomätenosť pani Čaputovej (nielen jej) nemá obdoby a presahuje rámec našej galaxie, dokonca už boli nejaké náznaky totálnej "rozhorčenosti" zo zrúdnosti jej prejavov a konania aj z paralelných vesmírov. Je to fakt. Klame, ako keď niekto číta, zavádza intelektuálnymi okázalými floskulami (ktoré jej niekto píše ... takého poradcu, by sme poslali ulice zametať), preukazuje, že je zúfalo až poddimenzovane nevzdelaná, vnútorne ovládnutá a skostnatene neslobodná. Konkrétnych príkladov pribúda v podstate každým dňom zľava - sprava, i keď sa mainstreamové médiá vzdialené svetelné roky od objektivity (pripomíname RTVS, ktorú neplatia ľudia ako reklamnú agentúru pre volebnú kampaň prezidenta), snažia zachraňovať jej drvivý a nezvratný pád.

Je tragikomické, keď pre neschopnosť sebareflexie vlastnej komplexnej úbohosti, nedôstojnosti a trápnosti, považuje infantilne sám seba útlocitný štátnik za terč kritiky a útokov. Toto je prosím dezinterpretácia a totálne skrivený výklad pojmov. Je to príklad, aký zbytočný je nadutý intelektualizmus bez morálky, cti, on nás vedie krivo, preč od spravodlivosti a čistej osobnostnej integrity k totálnemu úpadku. Vzdelanie bez vyváženosti s etikou a mravnosťou a taktiež prázdny intelektualizmus sa stali žiaľ (česť výnimkám), prekážkou v priaznivom raste, evolúcii a vzostupe Vedomia.

Ako jednu z najväčších arogantných bezočivostí je možné označiť, že sa zo strany p. Čaputovej žongluje s dôverou dôchodcov, tých najslabších aj napriek tomu, že preukázateľne nič pre prospech ľudí na Slovensku, spoločnosť a štát ako taký táto osoba nevykonala.


Ona (p. Čaputová) nám ukazuje, že "vnímanie", môže byť aj totálne zlé, skrivené. Záleží, na tom, na čo sa napája človek v duchovnom pozadí. Či nie je presiaknutý temnými ovládacími štruktúrami z minulosti do prítomnosti (temné egregory, temné klony, magické príkazy a pod...) ktoré ho vedú a energeticky dotujú vo forme úpisov.

Dokonca takýchto politikov a štátnikov, dá sa povedať "obsadených" je na Zemi a v Európe drvivá väčšina. Mágia a okultizmus (satanistické rituály a pod.), sú žiaľ aj v súčasnosti zábavkou mnohých kreatúr, ktoré si myslia, že ovládnu vedomie iných ľudí a davov, mysliac si, že konajú "dobro" pre ľudí. Laťka zo strany pani Čaputovej v súvislosti so štátnickou funkciou, zostala hlboko podlezená a práve preto sa vždy skôr či neskôr, pri takýchto egocentricky, či centristicky ladených pseudopolitikoch, pseudoštátnikoch, dostaví nejaký ten "nátresk". Podobne, ako ho okúsil v hanbe nedávno Ivan Miklóš, skrachovaný politik z histórie mladej Slovenskej štátnosti, keď ho ako slabučkého "prísediaceho" v televíznej relácii RTVS (Do kríža) vyškolil politilóg, profesor Drulák. 

Navyše, keď vieme, že poniektoré temné mimozemské entity, ktoré si "nárokujú" anektovanie domnievajúc sa, že "vlastnia Planétu Zem", a "prepožičiavajú" magické schopnosti z vyšších dimenzií svojim "koňom" tu na Zemi, aby dokonali skazu. Stačí sa pozrieť na EÚ, ktorá sa rozkladá, zrejme definitívne.

Preto vždy apelujeme na čistú intuíciu a duchovnú komunikáciu, telepaticky rovnoprávne vyváženú s Bytosťami a Sférami Svetla, svetelných informačno - energetických formácii a zdrojov, so sústavným zvyšovaním vyváženosti a nadhľadu. Vyvážená komunikácia rezonanciou frekvencie priaznivých pravdivých energii, vždy vedie ako základný kameň k spolupráci, nie k ovládaniu a parazitovaniu.


Považovali sme potrebné sa zmieniť okrajovo k špine, ktorú produkujú konkrétne entity na Slovensku, najmä preto, že odoberajú mnohým ľuďom chuť do života. Ako, keď vám zaleje dvor, či záhradu špinavá kalná voda. Vy pracujete od vidím do nevidím a za štátne peniaze vám osprostení pseudoštátnici a pseudopolitici napumpujú do plodov vašej práce ten najväčší bordel. Je smutné, keď vidíte svojho klienta, ktorý sa snaží pracovať na sebe dlhodobo, maká na sebe a sústavne mu hádže nejaká bezcharakterná kalika polená pod nohy, najmä keď ide o dôchodcu a tých najzraniteľnejších ...

...


Vráťme sa k téme článku. V závere prvej časti článku zo dňa 15. júna 2022 sme spomínali knihu Marka Lehnera, amerického archeológa, ktorý je nielen priateľom ARE, ale tiež sa považuje za jedného zo svetových odborníkov na pyramídy. Lehner napísal tento experiment vo svojej knihe The Complete Pyramids z roku 1997.

Dnes si pripomenieme okrem iného prieniky medzi knihami Dve Tretiny - Dejiny Našej Galaxie a Mimozemská Inteligencia a Cesta na Mars. Pre milovníkov matematiky a geometrie, či deskriptívnej geometrie ponúkneme bádateľský priestor :-)


Lehner vo svojej knihe uvádza (úryvok z knihy Mimozemská Inteligencia a Cesta na Mars ) :


Mali sme len tri týždne a 44 robotníkov na to, aby sme postavili našu pyramídu pozostávajúcu zo 186 kameňov a vysokej 6 m / 20 stôp. Úhľadne by sa to zmestilo na vrchol Veľkej pyramídy, v ktorej tieni sme ju postavili.

Lehner preto odhaduje, že plochý vrchol je 140,69828 metrov od zeme. Čo je presné, v rámci možností. Znenie tohto textu zdôrazňuje dôležitú skutočnosť. Pri pokuse o osadenie do blokov tejto malej pyramídy, fotografie a videozáznam z tohto experimentu (ktorý bol natočený pre program PBS-TV NOVA) ukazuje, že je potrebné, aby stavitelia stáli dosť vzadu od základne svojho experimentu, aby získali páku s dlhými drevenými tyčami, na vrchole pyramídy by nebolo nijaké oporné miesto, ktoré by tomuto účelu mohlo poslúžiť.

Lehner umiestnil správu o tomto experimente NOVA do dvoch samostatných častí svojej hlavnej knihy o egyptských pyramídach. Keď s pákami ako prostriedkom, pomocou ktorého mohli byť tieto horné rady pyramídy v rámci nejakej bezpečnosti postavené, skončil, stále sa mu podarilo, či už vtipne alebo nie, tento hlavný fakt preklenúť. Ďalej, napriek tomu, že v takej výške pyramídy nepočítali s použitím rampy, títo experimentátori na umiestnenie vlastnej malej pyramídy špirálovú rampu použili. Celkovo tento experiment odhalil, že skutočné zostavenie by pomocou týchto stavebných techník nebolo možné. Čo určite viedlo k dohode všetkých, ktorí sa domnievajú, že na prvom mieste pyramídion nikdy nebol: neviditeľný vrchol geometrickej stavby odvodzujúci "iný svet" alebo skôr aspekty fyziky neviditeľné pre človeka. Za určitých podmienok zaregistrovali ľudia stojaci na vrchole Veľkej pyramídy účinky elektrického náboja. Pamätáte si tie valcovité jamy s chýbajúcim materiálom? Toto je ďalšia verzia tých istých princípov. To, čo nemôžete vidieť a dotknúť sa toho, môžeme napriek tomu interagovať s tým alebo ovplyvniť to, čo môžete vidieť a dotknúť sa toho.


Vráťme sa do Gízy, ak v porozumení toho, ako bola táto pyramída skutočne postavená, nepokročíme, existujú dôkazy o tom, že tento princíp neviditeľného vrcholu bol pochopený správne. Sme späť pri podivných obradoch: Lehnerova malá pyramída bola vyrobená zo 186 kameňov. Vzhľadom na súvislosť Veľkej pyramídy s odrazom svetla, mýtus, že vrchol bol vyrobený zo zlata, že Slnko je nad vrcholom Veľkej pyramídy pri jarnej rovnodennosti, a skutočnosť, že rýchlosť slnečnej sústavy je 186.242.000 míľ za sekundu, nadobúda táto voľba 186 kameňov na význame.

Lehnerove mierky deviatich metrov základne a šiestich metrov výšky súvisia navzájom v pomere 2:3. Deväť je súčtom všetkých pyramíd na náhornej plošine a šesť je súčtom dvoch samostatných skupín troch malých pyramíd umiestnených pozdĺž osí x a y. V metroch je základňa na druhú osemdesiatjeden, chýbajúci kameň by ju znížil na osemdesiat a okrem iného 80:81 predstavuje pomer hmotnosti Mesiaca a Zeme.

Pri všetkých týchto meraniach Veľkej pyramídy je ľahké zabudnúť, že napriek nášmu dnešnému chápaniu týchto čísel tieto hodnoty súvisia s hodnotami ako pí, fí, polomer, kráľovské a posvätné lakte, stopy, metre alebo čokoľvek iné, berieme ako náš referenčný bod, boli to pôvodní inžinieri, ktorí nechali priestor pre pyramídion, ktorý vo svojej základni a výške odráža desiatkový merací systém a odkaz na budúce stavby na náhornej plošine, ako aj na záležitosti týkajúce sa Slnka a obežnej dráhy Mesiaca okolo Zeme.


To znamená, že tím NOVA mal na výber, koľko kameňov použijú na výrobu svojho pyramídionu, a je zrejmé, že výber 186 kameňov bol pre ich hru nevyhnutný, pretože ani tieto zmenšené bloky neboli zvládnuteľné: dostať ich z lomu vyžadoval nákladné vozidlo s navijakom! Tradičná metodika: nula bodov. Tvorba mýtov: 10/10. Keby tento experiment obsahoval skryté správy alebo pamiatky, nebolo by to prekvapením, pretože náhorná plošina v Gíze bola ďalšou z možností Cayceho Atlantídy a Lehner veľmi dobre pozná ARE. Či si Lehner všimol ďalšie súvislosti, nie je známe. Keď sa však Lehnerova výška šesť metrov vyjadrí v stopách, dosiahne 19,6848 stopy a uvažujeme o pyramíde ako o starodávnom poludníku, pripomína načasovanie vecí. Je zaujímavé, že vzhľadom na to, že rok 1968 bol rokom, kedy Cayce predpovedal vzostup Atlantídy, 21. decembra 1968, počas slnovratu dvanásteho mesiaca (a z pohľadu severných astronómov najnižší bod dráhy Slnka), NASA naplánovala vypustenie Apolla 8, prvého cirkulárneho letu s posádkou.

Čím je teda táto náhorná plošina taká výnimočná?


PROFILY

Formácia Mokattam, na ktorej sedí celá táto architektúra, sa skladá z troch odlišných geologických vrstiev. Tieto členy, ako sa nazývajú, sú očíslované vzostupne od najnižšieho po najvyšší. Schéma na dôležitom obrázku 17.5 zobrazuje bočný prierez geologických vrstiev, na ktorých je vidieť, že telo Veľkej sfingy, považované za strážcu náhornej plošiny, prekvapivo zdieľa člen II so severovýchodným rohom Veľkej pyramídy. Zatiaľ čo hlava Sfingy je vyrobená z materiálu člena III, pri pohľade na mierku napravo od schémy, ktorá je v metroch nad morom, je vidieť, že vrchol hlavy Sfingy je v úrovni štyridsiatich metrov (131,232 stopy) a to sú dve tretiny cesty od hladiny mora na náhornú plošinu.

Veľká pyramída leží vo výške 196,8 stopy (60 metrov) nad morom - čo je desaťnásobok výšky Lehnerovej kópie pyramídy. Chrámy Údolie a Sfinga, prídavok Sfingy a telo Sfingy sú jednu tretinu cesty od hladiny mora vo výške 65,616 stopy (20 metrov) a všimnite si, že 656,5612701 je Munckov mriežkový vektor Tváre podobnej Sfinge na Marse. Ďalej Munck pri odvolávke na deväť hlavných pyramíd na náhornej plošine tiež uvádza, že zväčšenie zemskej dĺžky Tváre na Marse na deviatu mocninu vytvorí vzdialenosť medzi Marsom a Zemou vyjadrenú v ustanovených míľach.

Obrázok 17.5. v knihe na str. 292 Bočný pohľad na náhornú plošinu Gízy zobrazujúci tri vrstvy formácie Mockattamu vo vzťahu k Veľkej pyramíde a Sfinge.


Toto sú veľmi zaujímavé fakty. V Gíze pred budovou Asuánskej priehrady zvýšili hladinu povodia Nílu asi o 19,6848 stopy (6 metrov). To je ďalší odkaz na Lehnerovu rekonštrukciu a údajne chýbajúci pyramídion. Na rozhraní medzi systémami dochádza k prenosu energie z jedného do druhého. Sfinga funguje nielen ako pozorovateľ vychádzajúceho Slnka, ale sedí aj na rozhraní neba, pevniny a vody.

Je dosť možné, že prvky nájdené v starodávnych pamiatkach, ktoré považujeme za príliš komplikované a zbytočné, nám ponúkajú príležitosť rozšíriť naše myslenie za hranice komfortnej zóny osvedčeného myslenia a preskúmať spôsoby myslenia vo viacerých dimenziách. V Egypte nám je to pripomínané neustále, pretože ich umenie zobrazuje ľudí z viacerých hľadísk: zboku od nôh po pás, hrudník spredu, tvár zboku, ale oko spredu. Nejde o neschopnosť, ale o prístup! Dobrota srdca (Egypťania si vytvorili spojenie srdca s mysľou) a oko ako zrkadlo duše, sú vyjadrením vnútorného zámeru a komunikácie. Bočné profily tiež demonštrujú praktické prostriedky na dosiahnutie uvedených zámerov. Možno teda bočný rez geológie alebo budov ponúka podobné príležitosti pre odlišné myslenie. Starí Egypťania tiež v hieroglyfickom písme používali symboly zvierat, aby určili, ktorým smerom sa majú čítať glyfy. Začíname čítať z opačného smeru, ktorým zviera stojí. Číre poznanie tohto dôležitého faktu poskytuje ďalšie informácie o náhornej plošine Gíza.

V komplexe stojí Sfinga orientovaná na východ: bez ohľadu na to, kedy bola postavená alebo kým, pomocou tohto starodávneho zvyku by sme mohli porozumieť usporiadaniu v Gíze. Určite by sme mali uvažovať, že čítanie celého tohto komplexu má začínať od najvzdialenejšej z troch malých pyramíd nachádzajúcich sa na juh od Menkaure (najmenšia z troch hlavných pyramíd). Ako už bolo uvedené, tieto tri pyramídy sú usporiadané pozdĺž zemepisnej šírky a možno ich teda považovať za značky poludníka pozdĺž osi X, zatiaľ čo tri malé pyramídy vedľa Veľkej pyramídy sú usporiadané pozdĺž poludníka, čo predstavuje značky zemepisnej šírky pozdĺž osi Y .

Alebo v rímskom ponímaní by západo-východná os X bola Decumanus (desiata) a severo-južná os Y Cardo (srdcová). Križovatka týchto dvoch ulíc v pravých uhloch bola osou mesta. Keď sa Munck pozrel na náhornú plošinu, našiel vektor prechodu týchto dvoch malých skupín pyramíd. Redukcia súradníc vytvorila číslo 5577,09018. Že by Rimania zakopli o záležitosti, ktoré predchádzali budovaniu ich ríše? A malo to niečo spoločné s majstrovskými číslami, na ktoré odkazuje Glickman? Prvé štyri číslice tohto vektora pripomínajú súčet piatej a siedmej pozície v Majstrovskom číselnom rade.

Keď ich predĺžime, vytvoria tieto dve trojčlenné skupiny pravý uhol na mieste neďaleko od formácie Maadi (pri geologickom bočnom výreze vľavo od Sfingy, viď obrázok 17.5).

Obrázok 17.6. v knihe na str. 292 Vzťahy s deviatimi pyramídami na plošine Gíza, ktoré znázorňujú tri malé pyramídy, južne od Menkaure (sama je najjužnejšou z veľkých troch) a oblúky vytvorené geometrickými vzťahmi medzi týmito tromi pyramídami a tromi malými pyramídami na východ od Veľkej pyramídy. Predĺžením vodorovných a zvislých čiar vedených stredmi týchto dvoch skupín vznikne vektor, ktorý našiel Carl Munck.


UMENIE MYSLIEŤ

Je zaujímavé, že autor Robert Temple vo svojom geometrickom hodnotení plošiny v Gíze vylučuje Menkaurove trojité pyramídy. Taktiež odmieta predstavu Sfingy na pomedzí medzi mužom a levom, dáva prednosť tomu, že predstavuje Anubisa, strážcu podsvetia podobného psovi. Možno ignoruje čas, ale jeho teória o Sfinge má pri všeobecnom zmýšľaní veľmi zaujímavé body. Kľúčovým bodom, ktorý sa objaví, keď vezmeme do úvahy početné knihy a ďalšie médiá o tomto jedinečnom mieste, je to, že každý má inú perspektívu a každý má pravdepodobne čiastočne pravdu, pokiaľ ide o toto veľké stretávacie miesto ľudstva.

Tradicionalisti úplne ignorujú vzťah fí, ktorý pyramídy spája, pričom Mark Lehner uprednostňuje smer vrstiev náhornej plošiny, ktorý diktuje polohy veľkej trojky. Podobnosť čiary smeru vrstiev v Gíze s prírodnými sopkami usporiadanými v rovnakej trojkonfigurácii ako na Marse, v porovnaní s jej rovníkom, určite neostala bez povšimnutia. 


Keď autori knihy Dve Tretiny - Dejiny Našej Galaxie pôvodne uskutočňovali svoj výskum a rozvíjali svoje chápanie Gízy, dospeli k záveru, že geometrické umiestnenie hlavných pamiatok na náhornej plošine nebolo riadené smerom vrstiev, ale špirálou fí. V skutočnosti sa riadi oboma. Ak je špirála fí základom týchto pyramíd, so všetkými konotáciami zlatých pomerov a svetla, stane sa niečo úžasné, keď sa nakreslí smer vrstvy bežiaci k týmto pyramídam: čiara od pyramíd v osi Y k pyramídam v osi X sa dotýka veľkej trojky (obrázok 17.8). Táto čiara smeru vrstiev náhornej plošiny sleduje smer africkej tektonickej dosky, ktorá sa pohybuje od juhozápadu na severovýchod rýchlosťou asi 2,15 centimetra (0,85 palca) ročne.

Aby som sa ubezpečila, či je skutočne niečo zakódované v dátach odhalených Lehnerom pri stavbe jeho pyramidiónu, skontrolovala som tiež Munckovu prácu a zistila som, že určil zemepisnú šírku Veľkej pyramídy umiestnenú na severnom svahu s rozdielom 27,15 oblúkových minút od vrcholu. Pretože jeho zemepisná šírka nebola na samotnom vrchole, má to niečo spoločné s niečím iným ako čiarou smeru vrstiev alebo špirálou fí, čo ešte musím zistiť, ale vedela som, že Munck nemal možnosť prejsť sa po hrubom vrchole Veľkej pyramídy osobne, rovnako ako Lehner, takže si nebol vedomý skutočných rozmerov pyramídionu. Ako už bolo povedané, títo dvaja ľudia prišli s číslami, v ktorých bol drobný rozdiel. A to ma viedlo k viere, že som na niečo narazila.

Vzhľadom na to, že pohyb africkej platne je z juhozápadu na severovýchod, myslela som si, že aby som sa vrátila do minulosti, mala by som predĺžiť svoju čiaru smeru vrstiev na juhozápad a podľa tých 27,12 minút oblúka, ktoré predstavujú rozdiel medzi súčasným vrcholom a výškou Lehnerovej pyramídy. Ocitla som sa v zlatistej piesočnatej púšti. Majúc na pamäti, že Myers a Percy spojili Stonehenge s Tvárou na Marse, a rovnako ako mnoho ďalších, ktorí skúmali energiu Zeme si tiež mysleli, že je dôležité spojenie Gíza - Stonehenge, nasledovala som tušenie a pomocou aplikácie Google Earth Pro som sa vydala z tohto púštneho miesta smerom ku Stonehenge. Zistila som, že som sledovala geometriu, o ktorej sme v tejto kapitole už diskutovali a dostávala som sa k odvesne špeciálneho pravouhlého trojuholníka (pozri obrázok 17.9 v knihe na str. 295).


Zistila som, že som vzhľadom na čiaru smeru vrstiev tiež vytvorila uhol 50,72 °. Toto bol uhol, ktorý súvisel s optickými líniami na Cydónii. A keď som sa vrátila do Afriky, zistila som, že pyramídy na plošine v Gíze, Sfinga a čiara smeru vrstiev boli súčasťou toho, čo Myers a Percy nazývali "zlatým trojuholníkom," čo opakovalo ďalšie uhly nachádzajúce sa na Cydónii, pričom nadväzujú na energetické čiary a geometriu, na ktorú odkazujú mnohí pozorovatelia Zeme.


Obrázok 17.7. v knihe str. 294  Sopky na Marse tvoria priamu diagonálnu čiaru.

Obrázok 17.8. v knihe str. 294  Čiara smeru vrstiev plošiny v Gíze, ktorá sa dotýka juhovýchodného rohu troch hlavných pyramíd, tvorí západnú uhlopriečku trojuholníka.

Obrázok 17.9.v knihe str. 295  Pokračovanie čiary smeru vrstiev na obrázku 17.8. Tmavé čiary na tomto obrázku vytvárajú na egyptskej krajine zlatý trojuholník zo Cydónie. Západná strana tohto trojuholníka končí na náhornej plošine Gízy na východnej strane Veľkej pyramídy, červená čiara na tomto obrázku označuje smer juhozápad-severovýchod pohybu africkej tektonickej dosky.


VÝKLAD A OCHRANA ÚDAJOV

Zhodou okolností alebo nie, intelektuálne vrakovanie, ku ktorému v priebehu stáročí dochádzalo v Gíze, od príchodu prieskumu vesmíru exponenciálne vzrástlo a keď sa v 70. rokoch porovnávala Tvár na Marse so Sfingou, problémy sa dostali do popredia. Konečný výsledok Lehnerovho experimentu NOVA sa vyhýbal akýmkoľvek odkazom na ETI a ak si niekedy všimneme niektorú z tu diskutovanej a ilustrovanej základnej geometrie, opäť sa nehovorí nič verejne. Potom bola náhorná plošina a jej sprievodné pamiatky opäť narušené, keď v 90. rokoch 20. storočia spochybňoval vek Veľkej sfingy geológ Robert Schoch. V poslednej dobe prebieha ďalšie skenovanie Veľkej pyramídy a hojne sa o nej špekuluje kvôli zjavnej prázdnote, ktorá sa údajne nachádza nad Veľkou galériou. 

Záverom je, že Gíza predstavuje pre všetkých rovnaký problém : či už si myslíte, že je bránou do ďalšieho sveta, ako to vidí faraón, alebo či vás vaše sklony zavedú inam, tento architektonický komplex ponúka všetkým veľké príležitosti na prehodnotenie a preformulovanie vlastných predstáv o pôvode ľudstva, schopnosti vzájomnej komunikácie a toho, ako tolerovať názory ostatných, hoci možno nesúhlasia s daným predpokladom, ba dokonca ani s údajmi, ktoré niekto ďalší poskytol. V tomto ohľade, keď prechádzame literatúru o Gíze, je pozoruhodné, koľko rôznych údajov o výške Veľkej pyramídy a súvisiacich pamiatok na náhornej plošine, je možné nájsť. Niekedy sa môžu dokonca líšiť v rámci jednej knihy. Z týchto nezrovnalostí je samozrejme možné interpretovať údaje podľa jemu blízkej teórii a podľa mnohých argumentov odborníkov. 

Čo sa merania týka, je možné, že samotné rozloženie plošiny ovplyvňuje schopnosť merať presne. Jedným z významných aspektov výskumu ranných kruhov v obilí bolo, že to, čo bolo jednoduché robiť mimo piktogramu, sa zistilo ako veľmi ťažké v rámci jeho obvodu. Merania sa museli často robiť viackrát.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o celkovú egyptskú kultúru, sú mocenské hry o "Veľkú pravdu v Gíze" neprehľadné a rovnako ako u iných sporných a potenciálne podivných témach a predmetoch týkajúcich sa ETI, človek je v pokušení odísť, nebyť skutočnosti, že čítanie v týchto riadkoch zanecháva dva silné dojmy :

  1. Každý, bez výnimky, v Gíze niečo hľadá. Väčšinou sa jedná o overenie milovanej teórie - ale nie vždy.

2. Príslušné egyptské orgány, menovite Ministerstvo kultúry spolu s bývalou egyptskou Organizáciou pre starožitnosti (teraz nazývanou Najvyššia rada pre starožitnosti [SCA]), ktorá spadá pod egyptské Ministerstvo kultúry, môžu byť pod určitým nátlakom. Držanie sa časovej osi Chufu nech nás vezme parom alebo zaleje voda (za daných okolností vhodné obe podobnosti), môže byť jedným zo spôsobov, ako sa s tým vyrovnať, ale zdanlivo to vedie k paradoxnému správaniu.


VRCHNÉ KAMENE

SCA je obkľúčená politickými a akademickými záujmami národov a organizácií, ktoré sú zamerané na Gízu. Musí tiež reagovať na rôzne kultúrne problémy v rámci svojho vlastného národa, ktorý v žiadnom prípade nie je jednotný, pokiaľ ide o záležitosti faraónov a pyramíd. Má teda väčšie bremeno, ako verejne uznávajú jeho kritici. Je prirodzené, že je správne, že pokiaľ ide o povolenie na výskum, SCA rozhoduje o tom, kto má na náhornú plošinu Gízy a ku zvyšku archeologického dedičstva Egypta prístup. Je tiež normálne, že pred zverejnením si egyptské úrady želajú mať dohľad nad akýmikoľvek objavmi, ktoré v dôsledku takéhoto výskumu akýkoľvek tím urobí.

Údržba akademickej a ministerskej infraštruktúry, ktorá obklopuje egyptské pamiatky, preto riadi dej. Mnoho ľudí, ktorým bolo udelené povolenie, zistilo, že nie je nezvyčajné zistiť, že ich práce sa zdržia alebo že povolenia na ďalší výskum už nie sú k dispozícii, ak by nálezy neprispievali k tradičnému príbehu. Každý výskumný pracovník, ktorý sa dopustí porušenia pravidiel stanovených SCA, môže byť z náhornej plošiny vykázaný - na roky alebo dokonca na desaťročia, v závislosti od závažnosti vnímaného priestupku. V prípade Veľkej pyramídy môže nájdenie neočakávaných dôkazov, ktoré vedú ďalej od Chufuovej tézy, viesť k potlačeniu alebo oneskoreniu pri publikovaní, spolu s útokmi "ad hominem" na vedcov, a to aj vtedy, keď sa už mali páchatelia takéhoto trestného činu o prácu na náhornej plošine oficiálne uchádzať. Je to veľmi smutné ...

Jedná sa presne o ten istý model správania, aký namerala NASA Vincentovi DiPietrovi a Gregorymu Molenaarovi, dvom vládnym zamestnancom USA, ktorí zrazu "neboli dobrí vo svojej práci," keď skúmali údaje z Cydónie. Je to presne to isté, čo sa deje vo svete UFO a v komunite glyfov v obilí, a deje sa to vždy, keď existuje silný záujem na zachovaní súčasného stavu.

V prípade Veľkej pyramídy v Gíze robí nový výskum a používanie vylepšených technológií tézu o Chufuovi čoraz viac neudržateľnú. Ďalšia komplikácia pre tých, ktorí sa usilujú o to, že Atlantská sieň záznamov, z ktorých mnohé majú silné väzby na NASA a kvázi tajné projekty PSI-Ops, naznačuje, že úrady robia obvyklú vec pomocou tradičného príbehu, aby udržali veko v Gíze zatvorené, zatiaľ čo sa tajne pokúšajú presne zistiť, kto komplex postavil. S konkrétnym odkazom na Veľkú pyramídu, skúsenosti inžiniera Rudolfa Gantenbrinka tento bol naplnia, pretože jeho sága demonštruje mieru nepohodlia, ktorá môže v tomto spolku spôsobiť, že sa nájde niečoho neočakávané.

...

Nepochybne budeme pokračovať v tejto téme aj v tretej časti článku. Kto potrebuje zatajovať Pravdu o Gíze? Cui Bono?

V každom prípade, bádanie v súvislosti s týmto knihami kladie vyššie nároky na myslenie. Práve aj to je problém pohodlnosti ľudí aj na Slovensku, ktorí česť výnimkám, nemajú potrebu sa zlepšovať a namáhať, tvoriť náročnejšie a lepšie veci. 

Mnohí sa uspokoja s falošnými istotami bez zmyslu existencie (v skutočnosti ovládnutím), len aby mohli prežívať a konzumovať, keď im niekto niečo sľúbi. Najlepšie, aby to urobil za nich a tak aj vyzerajú voľby na Slovensku a ich výsledky (napríklad posledných 30 rokov). Neschopnosť myslieť a rozpoznávať Pravdu a lož, dobro a zlo nás stále dobehne ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, jún 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, jún 2022https://www.ariadneknihy.sk/