Vedeli ste, že v Chránenej krajinnej oblasti MALÉ KARPATY (kde sa nachádza obec Kuchyňa) chránenému vtáctvu zrejme nevadia vojenské stíhačky? ... ani my nie !

28.01.2022

Vedeli ste, že v Chránenej krajinnej oblasti MALÉ KARPATY (kde sa nachádza aj obec Kuchyňa) chránenému vtáctvu zrejme nevadia vojenské stíhačky? ... ani my nie !

Možno to vyznieva tragikomicky priatelia, ale skutočne zrejme tomu bude asi tak. Proste učíme sa celý život :-)

Obec Kuchyňa leží v oblasti Malých Karpát, teda CHKO (Chránená krajinná oblasť). Okrem iných zásadných skutočností a krás Života, Prírody, Fauny a Flóry sa tu nachádzajú aj vzácne chránené vtáčie entity...

Napríklad netopier "Podkovár malý", viac sa môžete dočítať TU. Ide nepochybne o vzácne a krásne územie, ktorých na Slovensku máme v Prírode našťastie skutočne mnoho :-)

O to trefnejšie vyznieva vyjadrenie právničky Mgr. Judity Laššákovej, ktoré odprezentovala vo svojom krátkom videu, zverejnenom na facebooku - profil Ing. Rudolf Huliak - Národná koalícia, dnes 28. januára 2022, pozrieť si ho môžete TU.

Áno, v obci Kuchyňa máte pomaly problém dostať stavebné povolenie na garáž, pokiaľ ide o CHKO Malé Karpaty, teda musíte dodržať všetky potrebné regulatívy vychádzajúc z charakteru tejto oblasti.

Nuž čo, učíme sa celý život. Americké stíhačky, ktoré podľa pripravovanej a nielen podľa nás nenormálnej a toxickej DCA medzi Slovenskou republikou a SŠA budú využívať letisko v obci Kuchyňa, zrejme nevadia vzácnemu vtáctvu, flóre a faune, žijúcim v danej CHKO. Uhlíková stopa a všetko ostatné súvisiace je predsa "ready" v poriadku, však?

Exemplárny príklad "nadstavby" pokrytectva, súčasnej toxickej štátnej mašinérie. Áno, aj z pohľadu životného prostredia a Prírody. Bude zaujímavé ako to naformuluje v tejto súvislosti, svojou, zväčša brilatne plytkou rétorikou s prázdnym obsahom aj pani Čaputová a ďalší mierotovorcovia, uvidíme ako to je s tou "greenovou" politikou EÚ?

 

Keď v budúcnosti o týchto nenormálnych etapách našich dejín a histórii budú čítať naše deti, vnúčatá, potomkovia, zrejme si uvedomia, že ľudská civilizácia je skutočne vždy vďaka svojej určitej populačnej časti, či väčšine nepoučiteľná. Doslova, je to tak, história to potvrdzuje. 

Tak niečo choromyseľné, prehnité a skazené ako sa to deje aj dnes aj na Slovensku, dokáže vytvoriť skutočne len človek na Zemi so zvieracím typom psychiky, ako o tom píšu mnohé sociologické metaštúdie.


Keby ste vy "poniektorí" mali zdanie o tom, ako to, čo sa tu deje vníma Príroda a Planéta Zem, tak by ste plakali nad sebou, tam, kde vás nikto nevidí a chodili pokorne s prosbou o odpustenie a vďačnosťou, že vôbec žijete ... 


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/