SME NEPOUČITEĽNÍ ... POTREBUJEME ĎALŠIE LEKCIE?

18.03.2022

Skutočne nepotrebujeme venovať svoj čas vojenským štváčom a falošným mierotvorcom, ktorí sa nám pred našimi očami prezentujú často ako "záchrancovia mieru" vo svete. Svoj čas a energiu venujeme radšej sebapoznaniu, práci na sebe, zvyšovaniu svojej sebaúcty, ľudskej dôstojnosti, celkovej vyváženosti a naladenia našich bytostí, pomoci okoliu.

Podpora vnútornej čistoty ľudskej bytosti a kvality, mravnej a etickej vzostupnej úrovne evolúcie je vždy na prvom mieste, čo sa prejavuje úrovňou vnútornej slobody a vyváženosti. Popularita však v drvivej väčšine nemá nič spoločné s pravdivosťou a múdrosťou. Najmä pokiaľ hovoríme o období postmoderny a teda relativizácie hodnôt, ktoré u drvivej väčšiny populácie na Planéte Zem v podstate neexistujú. 

Nemôžeme však nezaujať morálny postoj k tomu, čo sa deje bezprostredne v našom okolí. Je to ako energetický egregor a balvan, ktorý sa bezočivo tlačí na nás ľudí. Štvanice, potreba vzbudzovať falošné pahodnoty, mentálne skriveniny, ktoré nemajú nič spoločné s hľadaním Pravdy. Áno, otravuje a obťažuje to aj deti. Uvedomujeme si, že v Prírode a morfických či morfogenetických poliach Planéty Zem, informačných energetických formáciách sa dejú procesy, ktoré ovplyvňujú ľudské bytosti aj nevedome?

Teda to, o čom nevieme, resp. vedia o tom len bytosti s kvalitným vnímaním, intuíciou, sebapoznaním a sústavným zvyšovaním frekvencie svojho celkového naladenia. Bežní ľudia, ktorí sú nalipnutí na kvalite života konzumného egoizmu s tlačením plného nákupného košíka a dominujúcimi nízkymi pudmi, nemajú šancu vnímať nevedomé procesy. Každý to má vo svojich rukách, čo si vyberie, či sa chce vyvíjať ako opora evolúcie a spolupráce alebo zvieracieho typu psychiky.

Preto začíname už od detí. Nie je nám jedno v akom prostredí žijú. Čo všetko na ne vplýva. 


Je evidentné, že sme nepoučiteľní, česť výnimkám. Zase potrebujeme vytvoriť toxické energie extrémnych formácii vychýlenia, ktoré sa pri uzemnení prostredníctvom vyrovnania vrátia ako bumerang. Slovensko ide zase ako statočný vazal kopírovať svoje vychýlenosti z minulosti. Zase ideme byť poskokovia USA, tak ako tomu bolo v roku 2002, viď Rumsfeldov šach s Dzurindom, ktorý vyzeral v tom čase nie ako premiér SR ale ako ochotný šašo. Nepoučili sme sa?

Teraz tu máme návštevu spoza veľkej mláky, pretože by podľa USA bolo vhodné, aby sme poslali na Ukrajinu systém vzdušnej obrany S-300. Takže, je tu niekomu niečo nejasné? Vedia vôbec tí odborníci, ktorí majú silácke reči, čo to vlastne je systém S-300? Je to jeden z najsilnejších protilietadlových raketových systémov súčasnosti. Nestačí, že podporujeme (aj Slovensko) dodávky zbraní do Jemenu? 

Počuli ste reakciu Sergeja Lavrova, ministra zahraničných vecí Ruska, ktorý sa veľmi jasne vyjadril k tejto záležitosti? Niet pochýb o tom, že táto aktivita smeruje svojou tendenciou k zatiahnutiu Slovenska do vojny. Akokoľvek sa budeme tváriť falošne ušľachtilo, realita je jasná a hovorí zrozumiteľne aj pre idiotov. 

Každý deň hovoríme deťom, prečo nenávisť, násilie, vojnu, jednoznačne odmietame. Vojna je ZLO, je to temná strana sily. Poukazujeme na to, kde vznikajú príčiny vojen, potreby ovládania a moci. 

Vnútorná sloboda jednotlivca a zvyšovanie celkovej vyváženosti ľudskej bytosti sú základom pre Mier, spravodlivosť, vyváženú spoluprácu, tvorivosť pre evolučný vzostup. Tieto duchovno - duševné procesy sú oporou pre hodnoty ako cnosti, vznikajú v našom vnútri. Pokiaľ vnímate duchovné pozadie sveta a dokážete systémovou analýzou vnímať celistvé poznanie na základe prepájania prienikov viacerých zdrojov poznania, výsledok smeruje k Pravde a je jasný. 

Je fatálne šialenstvo podporovať dodávky takých zbraňových systémov ako je S-300 na Ukrajinu, je to ako keď sa postavíte pred mušku a položíte si na hlavu samopal. A takéto hrozby proti Životu sa týkajú nielen oligarchu z Bratislavy a jeho detí, či vnúčat ale aj dôchodcu z Môťovej ... týkajú sa každého z nás, našich detí, vnúčat, rodín. 

Mier, vyváženosť, spolupráca sa netvorí zbrojením, mier sa tvorí v jemných štruktúrach vnútra Ľudských bytostí, zmyslom krásy, lásky, túžby po čistote, pojme Cti a Pravdivosti.

Vytvára to doslova pocit sizyfovskej práce. Každý deň pomáhame Ľuďom aj v oblasti Zdravého životného štýlu a celistvého poznania, osobnostného rastu a na druhej strane všelijaké špiny a spodiny vojnových štváčov odoberajú týmto ľuďom svojou každodennou činnosťou zmysel a chuť do života, doslova im kradnú energiu ... Nevadí, pre nás je motiváciou, že každý deň je možné vytvoriť lepšiu verziu seba a obohatiť niečim pekným svoje okolie ...

Poniektorí (a že ich je dosť) sme úbohí, tak úbohí na Slovensku, že tak ďaleko ani nedovidíme. Nemáme nič, nemáme koncepciu, výhľadový plán, hodnotove a ľudsky sme plytké kaliky. Česť výnimkám, ktorých je máličko. Toto je katastrofa. Pritom sa nám pod militaristickou tendenciou našej vlády rozpadá kompletne všetko, vzdelávanie, veda, kultúra, umenie, proste architektúra súvislostí v rozklade, stačí sa pozrieť na výrok "naďa", ktorý bez väčšieho záujmu médií povedal, že " ... 2 % HDP na vojenské výdavky už nie sú cieľom, ale základom pre ich ďalšie zvyšovanie". Nech sa páči, tento exemplár ste si zvolili. My nie. 

Poslanie a duchovná úloha Slovenska ako mravného vzoru ideálu mieru a spolupráce v srdci Európy sú žiaľ v súčasnosti totálne nenaplnené.

No a všetku túto úbohosť a lživú propagandu podporuje mainstream a verejnoprávna televízia. Platená úbohosť, hodnotová vyprázdnenosť, neuveriteľná obmedzenosť. Príkladov je na niekoľko semestrov štúdia. 

Prajeme všetkým "obyčajným" Ľudským bytostiam, deťom, dospelákom, dôchodcom, všetkým generáciám, ktoré nosia v srdci skutočne mier, spoluprácu a vyváženosť, aby sa im v Zdraví, Mieri, Spolupráci a Šťastí darilo uzemňovať princípy podporujúce Život a Evolúciu Vedomia. Aj v súčasnosti sa pokúsili so vztýčenou hlavou a cťou vydržať na princípoch ľudskej dôstojnosti, i keď je to náročné.

Treba mať na pamäti, že pokiaľ parazitujúci účinok ľudskej civilizácie bude narastať, Planéta Zem ako obria živá bytosť a jej očistné systémy dramaticky začnú taktiež "umravňovať" práve tie štruktúry, ktoré smerujú proti životu svojim ovládaním a parazitovaním. Stále je čas sa zobudiť ...


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, marec 2022

 

https://www.ariadneknihy.sk/