Slováci protestovali pred americkou ambasádou proti okupačnej dohode s USA: „Nechceme tu jadrové zbrane!“

23.01.2022

Obranná dohoda medzi Slovenskom a USA už niekoľko týždňov rezonuje v ušiach mnohých Slovákov.

V sobotu vyšli opäť stovky nespokojných občanov do ulíc. Ľudia zo všetkých kútov Slovenska prišli pred budovu americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave vyjadriť svoj nesúhlas s pripravovanou obrannou dohodou s USA.

Obranná dohoda medzi Slovenskom a USA už niekoľko týždňov rezonuje v ušiach mnohých Slovákov. Najmä tých, ktorí takúto dohodu považujú za zbytočnú a obávajú sa prípadných rizík, ktoré takáto dohoda môže so sebou priniesť.

Obávajú sa jadrových zbraní

Ľudia protesovali pred americkou ambasádou po druhý raz. Stovky z nich si kladú dve zásadné a stále nezodpovedané otázky: Načo nám je prítomnosť cudzích vojsk na našom území, ak nám nehrozí bezprostredný vojnový konflikt? a aké je riziko, že Američania dovezú na Slovensko jadrové zbrane?

Dlhodobo na tento fakt upozorňuje aj politológ Eduard Chmelár, ktorý odkazuje na slová generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie (NATO) Jensa Stoltenberga. Ten počas svojho príhovoru priznal možný presun jadrových zbraní práve smerom na východ.

Protest sa zaobišiel bez vážnejších incidentov

Zhromaždenie podľa všetkého zorganizovali predovšetkým opozičné mimoparlamentné iniciatívy, ktoré na Slovensku kritizujú dohodu s USA. Pridala sa aj strana Tomáša Tarabu Život-Národná strana a Kotlebova ĽSNS. Kotleba verejne vyzval Borisa Kollára, aby nepredkladal túto zmluvu na rokovanie Národnej rady do konca volebného obdobia. Zmluva pred pár dňami dostala zelenú od vlády, ktorá ju jednohlasne schválila. Ratifikovala ju aj prezidentka.

Smer ohlásil protest na stredu

Poslanci opozičného Smer-SD pripravujú protestnú akciu na stredu. Konať by sa mala pred budovou prezidentského paláca. Podľa slov predsedu opozičnej strany Roberta Fica pôjdu spolu s davom ľudí vyjadriť svoj nesúhlas s vládou a prezidentkou. Dôvodom nespokojnosti ľudí má byť podľa Fica najmä chaotické pandemické opatrenia, enormné zdražovanie cien potravín a podpis kritizovanej obrannej dohody so Spojenými štátmi.


VIDEÁ je možné vidieť TU : 

https://www.infovojna.sk/article/video-slovaci-protestovali-pred-americkou-ambasadou-proti-okupacnej-dohode-s-usa-nechceme-tu-jadrove-zbrane


Zdroj: ereport.sk / YouTube / InfoVojna


Držíme palce SLOVENSKU bez anexie !!!


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/