Rusko začína narúšať dominanciu USA...

01.04.2023

K našim reláciám Totalitárna demokracia, ktoré nahrávame za účelom uvedomiť si hegemóniu USA a skoncovať s rusofóbiou počas 20. storočia a k reláciám s profesorom Šafinom o Alexandrovi Duginovi o dôležitosti Eurázie a filozofii Štvrtej politickej teórie uvádzame dve dôležité správy z dnešného dňa z ruských zdrojov.


Vladimir Putin schválil Koncepciu zahraničnej politiky.

Dokument obsahuje 42 strán a zaoberá sa zahraničnou politikou Ruska. Je symbolické, že vyhlásenie sa uskutočnilo bezprostredne po návšteve prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskve: na všetkých 42 stranách je myšlienka "mierovej Eurázie" tvrdohlavo umiestnená na prvom mieste. Toto je program, ktorý Čína presadzuje svojimi novými Hodvábnymi cestami.

Vo vzťahu k Západu je hlavnou myšlienkou Koncepcie: bojovať, hádať sa, izolovať / izolovať, ísť do konfrontácie so Západom, Rusko nebude (ahoj všetkým nepriateľom, údajne vlastencom, volajúcim zmocniť sa pobaltské štáty, Poľsko a ďalšie krajiny).

Vlastnosť konceptu je úplne iná: od dnešného dňa

Prioritou bude odstránenie pozostatkov dominancie USA vo svete.

Koncept ďalej naznačuje, že Rusko je schopné to urobiť samo, ale bude sa spoliehať na "blízke zahraničie" (koncept sa prvýkrát objavil v Koncepcii 2023), najmä na Indiu a Čínu.

Ak vás zaujímajú nástroje, ktoré bude Rusko používať, tak ani tu sa nič neskrýva: (zdôrazníme len to dôležité, pre tých, ktorí chcú detaily, odkaz je tu :https://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001202303310007i)

1) Moskva uprednostňuje rozvoj odpolitizovanej medzinárodnej platobnej infraštruktúry.

To znamená, že Západu bola vyhlásená taká dobrá vojna! V skutočnosti mu odoberú vajce z Koshchei! Nielen zmysel jeho života, ale samotná podstata zlodejskej nadvlády Západu!

2) Rusko sa snaží zlepšiť podmienky prístupu na svetové trhy, ochranu organizácií, investícií a tovaru Ruskej federácie pred diskrimináciou.

WTO (Svetová obchodná organizácia - World Trade Organisation) so svojou nerovnosťou nebola len nakopnutá, ale v skutočnosti, s vedomím toho najtemnejšieho, sa WTO jednoducho vynuluje, ako všetky snahy Západu o globalizáciu ekonomiky!

Vo všeobecnosti je dokument veľmi zaujímavý, prelomový a určite hodný pozornosti! Len nechceme cteného čitateľa preťažovať nadbytočnými politickými formuláciami, ale zastavili sme sa len pri tom z nášho pohľadu najzaujímavejšieho.

Sme radi, že to, čo bolo povedané slovami v deň vstupu 4 nových regiónov, nadobudlo oficiálny štatút!

Ekonomickú, energetickú a akúkoľvek inú studenú vojnu Rusko spolu s ďalšími štátmi teraz oficiálne vyhlásilo proti Západu a Čína a India boli označené za podporovateľov v tomto boji.

Druhou správou je, že Brazília sa aktívne zapojila do dehegemonizácie. Po návrate do veľkej politiky sa Lula okamžite zapojil do procesu. Počas svojho posledného prezidentovania Lula stratil moc kvôli tomu, že nestihol znovu podriadiť centrálnu banku Brazílie a nechal ju v liberálnej paradigme, ale keď sa vrátil, napravil to. Brazília a Čína teda podpísali 29. marca 2023 20 dohôd naraz na úrovni obchodných a diplomatických zástupcov. Z nich je najzaujímavejšia z pohľadu konfrontácie medzi blokom BRICS – USA táto dohoda:

"Brazílske banky sa pripájajú k CIPS (China Interbank Payment System), ktorý je alternatívou k Swift." Cieľom je previesť obchodné transakcie medzi Čínou a Brazíliou na brazílske realy a jüany. Celkový obchod medzi oboma krajinami predstavuje takmer 150 miliárd dolárov ročne. Teraz sa obchodovanie vykonáva výlučne v americkej mene.

Inflácia v USA

Jedinou možnosťou pre Spojené štáty, ako si "sviatok života" nejako predĺžiť, je presunúť platby z eura na dolár. Paríž sa zrazu dohodol s Pekingom na dodávkach LNG v čínskej mene. Vo všeobecnosti pokračujeme v pozorovaní. Za starých dobrých čias by USA jednoducho vyslali kontingent, aby zabránili takýmto huncútstvam, ale teraz sa časy zmenili. Pentagonisti teda behajú po kongresoch a hľadajú peniaze na modernizáciu a zveľadenie vojensko-priemyselného komplexu. A to je problém, pretože momentálne nie je na svete žiadny kov, cement, triesky a všetko ostatné... pretože 75% nerastného bohatstva sveta sa nachádza v Eurázii :)

... nevešajme hlavu, veci sa čistia a to aj napriek tomu, že dementi v demisii na Slovensku aj s Čaputovou nám budú opakovať stále tie isté bludy dokolečka dokola. Nový vývoj bude diferencovať rôzne frekvenčné úrovne vedomia podporujúce nový priaznivý vývoj, pomaly, postupne, ale iste. Bez schopnosti myslieť tvorivo a konceptuálne je nám kritické myslenie zbytočné, je potrebný vzostup.


 © Andrea a Marian Svinčiak, apríl 2023


https://www.ariadneknihy.sk/