O TOMTO SA BUDE TAKTIEŽ PÍSAŤ V KNIHÁCH ... HANBA AKO REMEŇ PRE NAŠE ELITY ...

22.02.2022

Bronzoví slovenskí hokejisti z olympiády v Pekingu odmietli stretnutie s Čaputovou, Kollárom a Hegerom. Oslavu svojho víťazstva chcú zdieľať s občanmi, nie s politikmi!


Bývalý hokejový reprezentant Richard Kapuš im tlieska za toto gesto, pretože po úspechoch sa podľa neho politici len ukazujú a fotia, pritom za úpadok športu označil práve politických predstaviteľov.


Slovenskí hokejisti získali na olympijských hrách v Pekingu bronzové medaily po víťazstve nad Švédskom. V utorok sa vrátia domov z ďalekej Číny a fanúšikov uprednostnili pred stretnutím s politikmi.

Reprezentanti si užijú oslavy s fanúšikmi na Námestí SNP v Bratislave po 15.30 hod. Ešte predtým majú naplánovanú tlačovú konferenciu a jazdu kabriobusom ulicami hlavného mesta.

Hokejový zväz vybavil všetky potrebné povolenia, aby sa oslavy mohli uskutočniť napriek pandemickej situácii. "V diskusii s Úradom verejného zdravotníctva SR sa podarilo nájsť spôsob, ako zorganizovať takúto akciu v rámci aktuálne platných opatrení," informoval web hockeyslovakia.sk.

Slovenskí hokejisti ešte pred príletom do vlasti avizovali, že sa nestretnú s politickými funkcionármi. Bývalý hokejový reprezentant Richard Kapuš víta takéto gesto.

"Tlieskam im za toto gesto, pretože po úspechoch sa politici len ukazujú a fotia. Následné kroky v prospech športu potom nie sú žiadne. Príkladov sme tu už mali veľa. Zuzulová alebo Vlhová robia Slovensku úžasnú reklamu. Politici by sa nemali len s nimi fotiť, ale niečo pre nich spraviť," tvrdo skritizoval v podcaste Fair Play Richard Kapuš nezáujem slovenských politikov a tunajší šport.

Kapuš si myslí, že za úpadok športu nesú vinu aj politici. "Viem, že je ťažká doba. Ale šport nám dlhodobo upadá a je to aj zásluha politických špičiek."

Pre hokejových fanúšikov sa oslavy začnú v utorok popoludní po 15.30. Najskôr si budú môcť vychutnať okružnú jazdu legendárneho kabriobusu Dopravného podniku Bratislava, z ktorého strechy budú fanúšikom mávať bronzoví medailisti. Autobus ukončí okružnú jazdu na Námestí SNP, kde bude nasledovať hlavná časť osláv.

Detaily okružnej jazdy ako aj programu osláv na Námestí SNP

Program pre verejnosť odštartuje o 15.30 h. Vtedy spred hotela DoubleTree by Hilton vyrazí kabrioautobus s hráčmi a členmi realizačného tímu. Okružná jazda sa začne na Trnavskej ceste a ďalej povedie cez Krížnu, Karadžičovu, Dostojevského rad, Rázusovo nábrežie, Staromestskú, Hodžovo námestie, Námestie slobody, Mýtnu, Vazovovu a Radlinského. Na začiatku Račianskej ulice sa autobus otočí a zamieri cez Šancovú a Štefánikovu na Námestie SNP.

Jazda autobusu by mala trvať trištvrte hodiny až hodinu. Počas nej budú môcť fanúšikovia na uliciach pozdraviť našich bronzových hrdinov. O zábavu na palube sa postará moderátor Marcel Forgáč. Očakávame, že hokejisti vystúpia na Námestí SNP približne o 16.30 h. Dovtedy bude čakajúci dav zabávať ďalší moderátor Tomaggio aj s pomocou hudobného doprovodu. Následne sa obaja moderátori spoja na pódiu, aby aj s pomocou hokejových reprezentantov vytvorili hodinovú šou pre fanúšikov.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva SR našiel spôsob, ako oslavnú akciu zorganizovať v súlade s aktuálne platnými opatreniami. V tejto súvislosti preto žiadame všetkých fanúšikov, ktorí sa chystajú prísť a chcú zažiť historické chvíle, aby mali počas podujatia nasadené respirátory a svojím správaním minimalizovali riziko nákazy koronavírusom.

Zdroj: cas.sk / InfoVojna / hockeyslovakia.sk

...

... ďalšie úspechy a plody svojej práce žnú poprední predstavitelia slovenskej politickej scény. A je to zaslúžené. Kto che kam, pomôžme mu tam. Skutoční víťazi nemajú záujem sa s vami stretnúť, vy "elita".  


Obrovská gratulácia patrí slovenským reprezentantom v hokeji. Dole klobúk. Víťazstvo a výsledky, ktoré dosiahli sú multidimenzionálne a presahujúce športový rozmer. Nesú vyšší princíp v aktuálnosti a nadčasovosti, posolstvo vnútornej sily v ťažkých časoch. Ďakujeme :-)

© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, február 2022

https://www.ariadneknihy.sk/