NATO a USA asi prešla chuť od vystrájania ... už aj Čína varuje NATO

24.01.2022

Už aj Čína varuje NATO !

Rusko dostane vonkajšiu pomoc, ak sa NATO pokúsi dobyť Kaliningrad.


Moskva sa môže v prípade útoku NATO na Kaliningrad spoľahnúť na pomoc nečakaného spojenca. Takéto závery prezentovali vojenskí experti z Číny.

Zdroj (video): 

https://youtu.be/TkHbsm_Qf6I


Možnosť vojny

Na pozadí rastúceho napätia medzi Ruskom a západnými krajinami narastajú obavy, že by sa medzi stranami mohol rozhorieť plnohodnotný vojenský konflikt. Jedným z možných scenárov vývoja udalostí je začiatok nepriateľských akcií v oblasti západných hraníc Ruskej federácie, po ktorom bude nasledovať pokus síl NATO dobyť Kaliningradskú oblasť. Podľa čínskych analytikov Moskva nebude musieť brániť Kaliningrad sama. Informuje o tom stránka Baijiahao. 

Nedá im spať

Kaliningrad je už dlho predmetom záujmu krajín NATO kvôli svojej geografickej polohe. Čínski analytici uviedli, že mesto je vzdialené od ostatného Ruska a hraničí len s krajinami NATO - Poľskom a Litvou. Vďaka svojej jedinečnej geografickej polohe sa stalo príčinou "bolestí hlavy" západných stratégov, pretože je prakticky zbytočné viesť rozsiahle vojenské operácie s Ruskou federáciou bez toho, aby ich zvládli. Raketové zbrane a systémy protivzdušnej obrany, rozmiestnené v Kaliningradskej oblasti, neumožnia NATO voľne pôsobiť vo východnej Európe. Preto USA a ich partneri už dlhší čas pripravujú plány na dobytie ruskej enklávy.

Vraj to dosiahnu rýchlo

USA a NATO plánujú dobyť Kaliningrad do týždňa. Táto informácia sa objavila v západných médiách nie tak dávno. Pentagon chápe, že Rusko v posledných rokoch výrazne posilnilo obranu svojho najzápadnejšieho regiónu a preto ho nečaká ľahká úloha. "Rusko však nebude bojovať proti USA a krajinám NATO samo. Všetci dúfame, že sa strany dokážu upokojiť a nájsť obojstranne výhodný kompromis. Ak sa však vojne nedá vyhnúť, Čína určite zasadí rozhodný úder protivníkom Ruskej federácie", vyslovili svoj názor experti z Číny. Peking sa síce drží politiky neutrality, no napriek tomu nezostane bokom v prípade vojny medzi Ruskom a západnými krajinami.

Autor článku: Milan Laca. 

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk / Veci Verejné


...


V každom prípade nie je nepodstatné, že USA čaká zrejme v blízkej  budúcnosti a aj v horizonte 25 rokov ešte mnoho lekcii. Nebude to med lízať. I keď o tom nechcú počuť, "smola", je to v podstate "pripravené", v podstate si to sami "vytvorili" v astrálnej úrovni počas dlhých rokov svojim planetárnym "mierotvorcovstvom" ... 

Jedná sa v podstate o zánik (minimálne čiastočný) ako taký, nevynímajúc silný zásah klimatických zmien (prudké ochladenie) v oblasti východného pobrežia Severnej aj Strednej časti USA. Bude to zaujímavé aj s Kanadou a Grónskom. Uvidíme ... 


© Andrea Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.ariadneknihy.sk, január 2022

https://www.ariadneknihy.sk/